Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 1567

Trwają przetargi na urządzenia dla przyszłego oddziału udarowego pszczyńskiego szpitala

Powiat Pszczyński prowadzi postępowania przetargowe na zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby pododdziału udarowego. W ostatnim czasie samorządy przekazały wsparcie dla Szpitala Joannitas w Pszczynie.

szpital, senior
Trwają przetargi na urządzenia dla oddziału udarowego pszczyńskiego szpitala · fot. powiat


Trwają starania nad uruchomieniem pododdziału udarowego w pszczyńskim szpitalu. Aby placówka mogła starać się o środki z kontraktu NFZ na ten cel, trzeba wyremontować pomieszczenia i zakupić specjalistyczny sprzęt. W tym celu wsparcia udzieliły gminy powiatu pszczyńskiego. Gmina Miedźna przekazała 100 tys. zł, Gmina Suszec - 30 tys. zł, Gmina Goczałkowice-Zdrój - 30 tys. zł, Gmina Pawłowice - 30 tys. zł oraz Gmina Kobiór - 27 tys. zł.

Powiat Pszczyński prowadzi postępowania przetargowe na dostawę sprzętu medycznego i wyposażenia na potrzeby leczenia udarów mózg. Ze środków przekazanych przez gminy w łącznej wysokości 217 tys. zł planuje zakupić 12 wielofunkcyjnych łóżek elektrycznych, cztery łóżka elektryczne, szafki przyłóżkowe, materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe i defibrylator.

Końcem września Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach zdecydowała o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 150 tys. zł dla Powiatu Pszczyńskiego. Wsparcie zostanie wykorzystane na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Joannitas w Pszczynie. Powiat Pszczyński przeznaczy dotację na videogastroskop oraz zestaw narzędzi laparoskopowych chirurgicznych oraz laparoskopowych ginekologicznych. Trwa postępowanie przetargowe.

- We wrześniu Powiat Pszczyński przeznaczył 1 mln zł na wniesienie wkładu do Szpitala Joannitas w Pszczynie samorządowej spółki z o. o. w restrukturyzacji. Drugi właściciel szpitalnej spółki - Gmina Pszczyna, przeznaczy na ten cel 129 tys. zł - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Warto wspomnień, że Powiat Pszczyński pozyskał również 10 mln zł dofinansowania na I etap przebudowy Szpitala Joannitas w Pszczynie m.in. w zakresie dostosowania do wymagań ochrony przeciwpożarowej wraz z instalacjami, robotami towarzyszącymi i zagospodarowaniem terenu. Realizacja inwestycji ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w funkcjonowaniu systemów szpitala w razie awarii zasilania. Środki zewnętrzne pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład.

Poniżej film obrazujący prace remontowe na przyszłym oddziale:

Loading...

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj