Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 1940

Pszczyńska lecznica realizuje program "Dobry posiłek w szpitalu"

Od soboty 18 listopada Szpital Joannitas w Pszczynie realizuje pilotażowy program "Dobry posiłek w szpitalu".

posiłek, szpital, obiad , jedzenie
Pszczyńska lecznica realizuje program "Dobry posiłek w szpitalu" · fot. pixabay.com


Głównym celem programu jest zapewnienie pacjentom wyżywienia odpowiedniego do stanu zdrowia, w oparciu o zalecenia opracowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka.

W ramach pilotażu będą prowadzone następujące działania:

  • porady i konsultacje żywieniowe dla pacjentów,
  • edukacja i rozpowszechnianie informacji dotyczących prawidłowego żywienia,
  • opracowywanie jadłospisów przez dietetyka - jadłospisy będą zawierać informacje o: rodzaju posiłku i składzie produktów, wartości energetycznej (kaloryczności) i wartości odżywczej (ilość białka, węglowodanów, w tym cukrów, tłuszczu, w tym nasyconych kwasów tłuszczowych, soli) w 100g i porcji posiłku, sposobie obróbki oraz obecności alergenów,
  • jadłospisy będą publikowanie na stronie internetowej Szpitala,
  • codziennie na stronie internetowej Szpitala publikowane będą zdjęcie co najmniej dwóch posiłków spośród najczęściej stosowanych diet z danego dnia wraz z odniesieniem do pozycji z jadłospisu.


- W Szpitalu Joannitas w Pszczynie staramy się, aby jakość posiłków była na jak najwyższym poziomie. Świadomi, że w żywności tkwi potencjał terapeutyczny, nasi dietetycy dbają, by każdy pacjent miał zapewnioną właściwą dietę. Odpowiednia dieta w szpitalu powinna być integralną częścią całego procesu leczenia, a właściwa ocena stanu odżywienia i wdrażanie odpowiedniego sposobu żywienia istotnym elementem zwiększenia szans chorych na wyzdrowienie, poprawę skuteczności leczenia zachowawczego i chirurgicznego oraz zmniejszenie ryzyka powikłań i skrócenie czasu gojenia się ran pooperacyjnych. Dobrze odżywiony pacjent szybciej powraca do zdrowia i tym samym może krócej przebywać w szpitalu, co korzystnie wpływa na jego ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego - mówią przedstawiciele placówki.

Codzienny jadłospis znajduje się w linku: kliknij tutaj.

Poniżej publikujemy jadłospis realizowany 18 i 19 listopada.

jadłospis

jadłospis

ar / pless.pl

źródło: Szpital Joannitas w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj