Wiadomości

  • 16 listopada 2023
  • 22 grudnia 2023
  • wyświetleń: 31227

[ZDJĘCIA] Rozpoczęła się rozbiórka budynków socjalnych przy ul. Skłodowskiej-Curie

Trwa rozbiórka budynków socjalnych przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Obiekty były już w tragicznym stanie. W środę zakończyło się wyburzanie jednego z dwóch domów, a najprawdopodobniej jeszcze dziś rozpoczną się prace przy drugim. W międzyczasie wywożony jest gruz.

Rozbiórka budynków socjalnych przy ul. Skłodowskiej-Curie w Pszczynie - 21.12.2023 · fot. pless.pl / pless.pl


- Po usunięciu fundamentów teren zostanie wyrównany ziemią. Te prace powinny zakończyć się do końca miesiąca. Wiosną w tym miejscu zostanie zasiana trawa. Uprzedzając, dodam, że w przyszłości działka będzie częścią terenów zielonych i rekreacyjnych w tej części osiedla Piastów - mówi Oskar Piecuch, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie. - Pragnę poinformować, że dotychczasowi lokatorzy otrzymali propozycję przenosin do innych budynków socjalnych znajdujących na terenie miasta, przy ulicach Hallera, Łowieckiej oraz Dobrawy - dodaje.

Loading...


- Cieszę się, że po niemal 50 latach z krajobrazu naszego osiedla znikną budynki socjalne, które pierwotnie miały być tylko magazynami i zapleczem pod budowę osiedla Piastów. Warunki, w jakich mieszkali tam ludzie, były naprawdę krytyczne, a same obiekty nie nadają się do niczego ze względu na wszechobecną wilgoć oraz, co za tym idzie, duże ilości grzyba. To już najwyższy czas na ich rozbiórkę - mówi Kamil Widłok, przewodniczący osiedla Piastów, który o likwidację obu budynków wnioskował na posiedzeniach Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Gospodarki Rady Miejskiej w 2016, 2017 i 2018 r.

- Zamykamy kolejny etap w historii nie tylko osiedla, ale również Pszczyny. W najbliższych tygodniach znikną stare, szpecące krajobraz budynki - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Budynki socjalne przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie do rozbiórki - 16.11.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Jak dodaje, obecnie na terenie gminy jest 111 mieszkań socjalnych i 14 lokali tymczasowych zarządzanych przez Administrację Zasobów Komunalnych w Pszczynie.

- W tym roku zakończyliśmy bardzo dużą i ważną inwestycję przy ulicy Dobrawy. Przygotowanych zostało 49 lokali, z czego 14 to pomieszczenia tymczasowe. Tam, gdzie to możliwe podnosimy standard i W ostatnim czasie AZK przeprowadził również termomodernizację kilkunastu budynków - opowiada burmistrz.

- Pamiętajmy, że mieszkania socjalne są przeznaczone dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji zarówno materialnej, jak i społecznej lub na przykład stracili dobytek w pożarze. Każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji i takiego mieszkania potrzebować - tłumaczy.

Planuje się, aby po zakończeniu rozbiórki teren przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie został zapleczem dla terenów zielonych i rekreacyjnych w tej części osiedla Piastów.

ar, BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.