Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2023
  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 13388

[FOTO] Niebawem rozbiórka budynków socjalnych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie

Jeszcze tej jesieni rozpocznie się rozbiórka dwóch budynków socjalnych ulokowanych przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie. Obiekty są w krytycznym stanie, a lokatorzy już przeprowadzają się do innych mieszkań.

Budynki socjalne przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie do rozbiórki - 16.11.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Budynki znajdują się w południowo-zachodniej części osiedla Piastów, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 3 i 5 w Pszczynie. Jest w nich razem 17 mieszkań oraz 8 pomieszczeń tymczasowych.

Dotychczasowi lokatorzy otrzymali propozycję przenosin do innych budynków socjalnych znajdujących na terenie miasta, przy ulicach Hallera, Łowieckiej oraz Dobrawy. Ostatni najemcy, którzy jeszcze mieszkają przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, przeprowadzą się do nowych miejsc w najbliższych dniach. Wtedy też będą mogły rozpocząć się prace rozbiórkowe.

- Cieszę się, że po niemal 50 latach z krajobrazu naszego osiedla znikną budynki socjalne, które pierwotnie miałby być tylko magazynami i zapleczem pod budowę osiedla Piastów. Warunki, w jakich mieszkali tam ludzie, były naprawdę krytyczne, a same obiekty nie nadają się do niczego ze względu na wszechobecną wilgoć oraz, co za tym idzie, duże ilości grzyba. To już najwyższy czas na ich rozbiórkę - mówi Kamil Widłok, przewodniczący osiedla Piastów, który o likwidację obu budynków wnioskował na posiedzeniach Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Gospodarki Rady Miejskiej w 2016, 2017 i 2018 r.

- Zamykamy kolejny etap w historii nie tylko osiedla, ale również Pszczyny. W najbliższych tygodniach znikną stare, szpecące krajobraz budynki - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje, obecnie na terenie gminy jest 111 mieszkań socjalnych i 14 lokali tymczasowych zarządzanych przez Administrację Zasobów Komunalnych w Pszczynie.

- W tym roku zakończyliśmy bardzo dużą i ważną inwestycję przy ulicy Dobrawy. Przygotowanych zostało 49 lokali, z czego 14 to pomieszczenia tymczasowe. Tam, gdzie to możliwe podnosimy standard i W ostatnim czasie AZK przeprowadził również termomodernizację kilkunastu budynków - opowiada burmistrz.

- Pamiętajmy, że mieszkania socjalne są przeznaczone dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji zarówno materialnej, jak i społecznej lub na przykład stracili dobytek w pożarze. Każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji i takiego mieszkania potrzebować - tłumaczy.

Planuje się, aby po zakończeniu rozbiórki teren przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie został zapleczem dla terenów zielonych i rekreacyjnych w tej części osiedla Piastów.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.