Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 178

Prezenty na święta dla dzieci w każdym wieku - czym je zaskoczyć?

Materiał partnera:

W teorii niewiele trzeba, żeby zadowolić dzieciaki prezentami, ale w praktyce warto się do tego przyłożyć. A są takie kategorie prezentów, które bez względu na wiek mogą dostarczyć mnóstwa znakomitej zabawy i to właśnie na nich warto skupić swoją uwagę.

prezent


Zabawki dla rozwoju kreatywnościSpora jest oferta zabawek, które z założenia mają pobudzać kreatywność. Oczywiście inaczej wybiera się prezenty na święta dla dzieci w wieku 3, 7 czy 12 lat, ale zasada jest w tym przypadku taka sama. To przede wszystkim takie zabawki, które nie mają jednej ostatecznej formy, zabawki-zagadki, które mają wiele dobrych rozwiązań, jak choćby klocki, z których wcale nie trzeba budować tego, co sugeruje instrukcja. Do tej grupy zalicza się coraz więcej gier - to przecież nie tylko planszówki, ale gry karciane i gry z zagadkami, które zmuszają do kreatywnego rozwiązywania najróżniejszych problemów.

Zabawki, które ucząZabawki uczą oczywiście na wiele sposobów. Do najbardziej oczywistych będą należały na przykład gry matematyczne. Dla dzieciaków to zawsze zaskoczenie, ponieważ nie spodziewają się one zabawy w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Nie zawsze jednak walor edukacyjny jest aż tak oczywisty. Warto na przykład spojrzeć na najróżniejsze modele - od tych dokładnych szkutniczych lub lotniczych, po często dość abstrakcyjne kolejowe. O ile w tych pierwszych bodziec do nauki historii i techniki jest wyraźny (przynajmniej dla dorosłych), o tyle kolejki to "droga naokoło" - rzadko tworzą miłośników kolei, ale prawie zawsze fascynują jakimś konkretnym aspektem. I w tym przypadku zaskoczenie prezentem nie będzie wynikało z jego egzotyki, ale raczej tego, że przez proste zabawki można odkrywać zupełnie nieznane wcześniej światy.

A może klasyczne inspiracje?Ostatnią propozycją, jaką mamy przygotowaną w kategorii zaskakujących prezentów, są proste zabawki. W dobie zabawek interaktywnych proste drewniane zabawki mogą być największym świątecznym zaskoczeniem. To samo będzie dotyczyło puzzli, w tym również tych trójwymiarowych, czy zabawek inspirowanych tymi sprzed kilkudziesięciu lat. Nie ma oczywiście niczego złego w dobrze dobranych do wieku zabawkach interaktywnych, jednak czasem więcej zabawy mogą dać te, które na pozór nie będą zapewniały tak wielu możliwości. Taka klasyka to dla dzieci często najbardziej egzotyczny prezent, jaki mogą dostać, więc wymusza to w ogóle odkrycie nowych sposobów na zabawę - twórczych, odtwórczych, bardziej lub mniej skomplikowanych, ale stojących w opozycji do tego, co można osiągnąć dzięki wielu nowoczesnym zabawkom. A w tym przypadku często niższa cena będzie już tylko dodatkowym argumentem, który pomoże rodzicom i dziadkom podjąć odpowiednią decyzję w sklepie.