Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 1794

[FOTO] Edukacja ekologiczna od najmłodszych lat. Spotkanie z okazji Dnia Czystego Powietrza

W poniedziałek, 13 listopada burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wraz z Magdaleną Polok, kierownikiem Referatu ds. Jakości Powietrza, a także Jackiem Grandą, przewodniczącym zarządu osiedla Śródmieście z okazji zbliżającego się Dnia Czystego Powietrza spotkali się z grupą przedszkolaków Publicznego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie.

Spotkanie z przedszkolakami z okazji Dnia Czystego Powietrza - 13.11.2023 · fot. UM Pszczyna


Najmłodsi otrzymali dedykowane zeszyty ćwiczeń uczące, w jaki sposób każdy z mieszkańców może przyczynić się do dbania o środowisko. Do przedszkola przekazano również nowe filtry, które zostaną wymienione w oczyszczaczach powietrza. Takie sprzęty kilka lat temu gmina Pszczyna zakupiła do każdego przedszkola.

To było wyjątkowe spotkanie. Szczerość i bezpośredniość dzieci jest urzekająca. Od wielu lat priorytetem dla nas stała się walka o czyste powietrze. Gmina Pszczyna sięga po wszelkie dostępne narzędzia, aby skutecznie zwalczać smog. Realizowana od 2021 roku kampania Gramy czysto! #smogover, ma zachęcać mieszkańców do wymiany starych kotłów i pozyskiwania dofinansowania na ten cel. Jednym z działań są działania edukacyjno-informacyjne. W tym celu w ostatnich dniach światło dzienne ujrzał zeszyt ćwiczeń. I takie zestawy zostawiliśmy w przedszkolu.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


W najbliższym czasie przy współpracy z firmą Remondis w pszczyńskich placówkach oświatowych rozpocznie się cykl spotkań poświęcony segregacji śmieci.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie" podaj