Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 1350

Pszczyński Budżet Obywatelski ma już 10 lat! Do tej pory zrealizowano inwestycje za ponad 20 mln zł

Wszystko zaczyna się od pomysłu. I tak też było 10 lat temu, gdy nasza gmina jako jedna z pierwszych w Polsce utworzyła Pszczyński Budżet Obywatelski. Dziś to już 335 projektów zrealizowanych na osiedlach i w sołectwach za kwotę ponad 20 milionów złotych! A już za chwilę będą to następne przedsięwzięcia - trwa bowiem głosowanie w kolejnej edycji.Pszczyński Budżet Obywatelski to między innymi inwestycje w sport, tereny zielone, rekreację, zdrowie mieszkańców. To wsparcie dla organizacji pozarządowych. To narzędzie, które daje możliwość, aby pomagać potrzebującym.

Dzięki aktywności pszczynian obserwujemy, jak na terenie naszej gminy urzeczywistniają się nietuzinkowe pomysły! Często to inicjatywy wybiegające w przyszłość, dzięki którym gmina rozwija się w sposób zrównoważony. Nie ma osiedla i sołectwa, na którym dotychczas nie zrealizowano inwestycji w ramach PBO.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


W tym roku pod głosowanie poddanych zostało 7 projektów ogólnogminnych, a także 29 projektów lokalnych. Jak co roku głosowanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przebiega za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej https://budzet.pszczyna.pl/

Osoby mające problem z dostępem do Internetu mogą głosować na tradycyjnych kartach do głosowania. Głos można oddawać w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, ul. Rynek 2, w dni powszednie, w godzinach pracy Urzędu, a także w wyznaczonych punktach na terenie gminy.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.