Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 1174

32. Finał WOŚP - rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy i firm do powiatowego sztabu!

Kolejny, 32. Finał organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Cel Finału to "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

31. Finał WOŚP: wolontariusze na ulicach Pszczyny - 29.01.2023
31. Finał WOŚP: wolontariusze na ulicach Pszczyny - 29.01.2023 · fot. powiat, Angelina Kraczkowska / pless.pl


WOŚP będzie zbierać środki na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem tegorocznej zbiórki jest "Tu wszystko gra OK!".

Kolejny już rok z rzędu dla WOŚP środki będzie zbierać Powiatowy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z siedzibą w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie.

Podczas poprzedniego, 31. finału dla powiatowego sztabu kwestowało aż 156 wolontariuszy oraz 78 firm i instytucji. Wspólnie zebrano ponad 122 tys. zł.

Wolontariuszem zostać może każdy. - Zapraszamy dzieci razem z rodzicami, młodzież i osoby dorosłe. Każdy może dołączyć do wielkiej załogi wolontariuszy i pozyskać środki na leczenie płuc - mówi Artur Wojciech, szef Powiatowego Sztabu WOŚP.

Jak zostać wolontariuszem?Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem w Powiatowym Sztabie WOŚP, zarejestruj się poprzez portal iwolontariusz otwiera się w nowym oknie wybierając sztab powiatowy - nr 4946.

Jak zgłosić firmę/instytucję?- Do współpracy zapraszamy firmy handlowe, usługowe, w których będzie można ulokować puszkę - dodaje Artur Wojciech. Nabór firmowych puszek stacjonarnych również prowadzony jest przez portal iwolontariusz otwiera się w nowym oknie oraz poprzez zgłoszenia papierowe.

W przypadku zgłoszenia poprzez portal szef firmy/wskazany pracownik tworzy konto (jako własne) i dodaje firmę. A następnie poprzez to konto zgłasza firmę i wybiera sztab 4946.

W przypadku zgłoszenia papierowego można pobrać druk formularza (poniżej), wypełnić i podpisany dostarczyć do sekretariatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, ul. Poniatowskiego 2 lub skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi w sztabie za puszki firmowe (Michał - 694051007, Artur - 504032040), które następnie z dokumentami odwiedzą firmę i w ten sposób zostaną dopięte formalności.

Wzorem lat poprzednich można również przekazywać rzeczy/usługi na licytacje, które prowadzone będą na Allegro.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.