Wiadomości

  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 177

Ogrzewacz elektryczny - zalety i rodzaje

Materiał partnera:

Instalacja grzewcza to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Ogrzewanie pozwala korzystać z pomieszczeń w sposób wygodny i komfortowy. Ogrzewacz elektryczny to doskonała alternatywa dla tradycyjnych urządzeń grzewczych. Specjalny, olejowy wkład znajdujący się w grzejniku na prąd cechuje się wieloma zaletami. Producenci ogrzewaczy elektrycznych proponują nam szeroki wybór urządzeń wzbogaconych z ciekawe funkcje.

Ogrzewacz elektryczny


Grzejnik olejowy bezpieczny dla środowiska naturalnegoTradycyjne kaloryfery wypełnione wodą coraz częściej zastępowane są przez ogrzewanie elektryczne. Jednak także wiele osób decyduje się na zakup grzejników na prąd, aby mogły one pełnić rolę ogrzewania dodatkowego. Ogrzewacz elektryczny posiada w swoim wnętrzu specjalne wypełnienie - olej mineralny. Jego główną zaletą jest znacznie dłuższe utrzymywanie ciepła niż w przypadku klasycznych kaloryferów. Olej nie paruje, dzięki czemu efektywnie oddaje ciepło do grzejnika. Urządzenie może wówczas intensywnie ogrzewać wnętrze pomieszczenia. Grzejnik olejowy nie pobiera zbyt wiele prądu, jest zatem rozwiązaniem energooszczędnym. Warto zaznaczyć, iż ogrzewacz elektryczny cechuje się ekologicznym charakterem, jest zatem przyjazny środowisku naturalnemu.

Ogrzewacz elektryczny


Dużym atutem grzejników na prąd jest ich mobilność, która umożliwia przenoszenie urządzenia z jednego pomieszczenia do drugiego. Tym samym jesteśmy w stanie wypełnić przyjemnie ciepłym powietrzem każde wnętrze w naszym domu. Mobilność pozwala nam zabrać urządzenie w podróż, gdy np. wybieramy się na zimowy wypad w góry.

Ogrzewacz na prąd sterowany analogowo lub cyfrowoPolski producent ogrzewaczy elektrycznych proponuje nam modele grzejników zróżnicowane pod względem specyfikacji. Pierwszym z nich jest grzejnik olejowy sterowany analogowo. Urządzenie wyposażone jest w pracę manualną, przełącznik trybu komfort/redukcja, funkcję wykrywania otwartego okna, programator tygodniowy oraz funkcję adaptacyjnego startu. Grzejnik tego typu doskonale sprawdzi się w przypadku osób starszych czy takich, które nie wymagają od urządzenia funkcji typowo rodzicielskich.

W przypadku świeżo upieczonych rodziców sprawdzi się model ogrzewacza elektrycznego sterowany cyfrowo. Posiada on wszystkie opcje grzejnika sterowanego analogowo oraz kilka dodatkowych. Funkcja TURBO umożliwia nagrzanie pomieszczenia w zaledwie kilka minut. Funkcja NIGHT pozwala na automatyczne obniżenie temperatury w pomieszczeniu nocą. Funkcja CHILD uniemożliwia oparzenie się powierzchnią grzejnika przez dziecko.