Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 4587

[ZDJĘCIA] Nowy radiowóz pszczyńskich policjantów

Tabor Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie zasiliła Skoda Scala. Nowy radiowóz wykorzystywany jest w służbie przez policjantów ruchu drogowego. Jest to pierwszy samochód w nowej gamie kolorystycznej, który wyjechał na drogi powiatu.

Nowy radiowóz pszczyńskich policjantów - 11.2023 · fot. KPP Pszczyna


Flota pszczyńskiej drogówki została wzbogacona o oznakowany pojazd marki Skoda Scala. Pod maską radiowozu pracuje jednostka benzynowa o mocy 150 KM, współpracująca z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 8,2 sekundy.

Samochód już pojawił się na drogach powiatu, to pierwszy radiowóz w Pszczynie w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy mundurowych oraz przełoży się na sprawniej wykonywane interwencje.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.