Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • 24 listopada 2023
  • wyświetleń: 2135

32. Finał WOŚP. Trwa rejestracja wolontariuszy do miejskiego sztabu

13 listopada ruszyła rejestracja wolontariuszy 32. Finału WOŚP. Celem tego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", czyli poświęcony będzie zbiórce na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju dzień w roku, wobec którego nikt nie jest w stanie przejść obojętnie. W tym roku pszczyński Finał zagra w nowym budynku Pszczyńskiego Centrum Kultury i wiemy, że jak zwykle, dostarczy nam wiele radości i satysfakcji!


Kto może zostać wolontariuszem?

Odpowiedź jest prosta - każdy! Wystarczy od 13 listopada zarejestrować się na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ i wybrać numer Sztabu 7194 (Miejski Sztab WOŚP). Niepełnoletnim wolontariuszom konto zakładają rodzice, a następnie zgłaszają do udziału w zbiórce swoje dzieci.

Co dalej?

- Gdy wpłynie do nas zgłoszenie przyszłego wolontariusza, zatwierdzamy je online. Trwa to do kilku dni. Po naszej weryfikacji osoba zarejestrowana otrzyma wiadomość mailową, potwierdzającą przynależność do naszego Sztabu. Przed Finałem zostanie zorganizowane spotkanie, gdzie poznamy się wszyscy. Wtedy też zostaną rozdane identyfikatory, puszki, serduszka oraz pakiet gadżetów WOŚP. Na odprawie omówimy kwestie bezpieczeństwa w dniu Finału - informują przedstawiciele pszczyńskiego sztabu WOŚP.

A gdy nadejdzie Finał, wolontariusze ruszą na ulice. - Nasi podopieczni zbierają na terenie gminy Pszczyna. Zachęcamy, aby zbierać w swoich sołectwach. Co ważne i pomocne, 28 stycznia (dzień Finału) jest niedzielą handlową - dodają organizatorzy 32. Finału WOŚP w Pszczynie.

Ważna informacja! Każdy wolontariusz poza rozliczeniem, które jest jedynym dokumentem oficjalnie wystawianym przez Fundację WOŚP, otrzyma zaświadczenie, że był wolontariuszem! To ważne przede wszystkim dla ósmoklasistów, dla których punkty przy naborze są bardzo istotne.

Sztab będzie się mieścił w nowym budynku Pszczyńskiego Centrum Kultury, gdzie odbywać będzie się też cała impreza finałowa. Masz pytania? Pisz na wosp@pckul.pl lub poprzez social media.

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ruszyła rekrutacja wolontariuszy

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.