Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2023
  • 16 listopada 2023
  • wyświetleń: 3373

Mała Marysia cierpi na zaćmę wrodzoną. Potrzebuje operacji oczu

Marysia z Wisły Małej urodziła się 20 marca 2023 roku. Po dwóch tygodniach od narodzin i przebywaniu z rodzicami i braciszkiem w domu, trafiła do szpitala. U dziewczynki stwierdzono wówczas dwie wady serca. W listopadzie okazało się, że Marysia ma także wrodzoną zaćmę. Rodzice proszą o pomoc w leczeniu córeczki.

Marysia z Wisły Małej potrzebuje operacji
Marysia z Wisły Małej potrzebuje operacji · fot. archiwum prywatne


Najpierw Marysia trafiła do szpitala w Bielsku-Białej na oddział intensywnej terapii noworodków, gdzie okazało się, że ma wadę wrodzoną serca. Jeszcze tego samego dnia trafiła do szpitala w Katowicach na oddział intensywnej terapii, gdzie po konsultacjach stwierdzono 2 wady serca: zwężenie cieśni aorty i ubytek przegrody międzykomorowej serca.

Marysia z Wisły Małej potrzebuje operacji
Marysia z Wisły Małej potrzebuje operacji · fot. archiwum prywatne


Po kilu dniach przeprowadzono trwającą 6 godzin operację. 2 miesiące później dziewczynka wróciła do domu. Spokój nie trwał jednak długo. 9 listopada okazało się, że Marysia ma jeszcze jedną wadę wrodzoną - zaćmę. Aktualnie dziewczynka jest pod opieką kardiologiczną i okulistyczną, a że jest jeszcze mała, to operacja usunięcia zaćmy musi odbyć się jeszcze w tym roku, aby po około 2 miesiącach lekarze mogli wszczepić sztuczną soczewkę.

- My, jako rodzice, prosimy o jakąkolwiek POMOC, za którą serdecznie wraz z synem i córką dziękujemy - piszą Justyna i Łukasz Grelowscy, rodzice Marysi.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.