Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2023
  • wyświetleń: 2783

Stacja w Zdroju znów upiększona. Jest tam nie tylko mural, ale namalowano też róże!

Przejście pod torami na stacji w Zdroju jest nie tylko funkcjonalne, ale też ładne. To w dużej mierze dzięki muralowi, który powstał z inicjatywy firmy Budimex. Widząc efekty prac Wojciecha Rokosza Urząd Gminy Goczałkowice zlecił upiększenie także ściany od strony centrum przesiadkowego przy ul. PCK. Pojawiły się tam róże.

Stacja w Zdroju znów upiększona. Jest tam nie tylko mural, ale namalowano też róże · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Gotowy jest już piękny mural, który powstał w przejściu pod torami na stacji w Zdroju. Przedstawia historię oraz symbole Goczałkowic-Zdroju. Mural powstał z inicjatywy firmy Budimex. W tunelu możemy podziwiać budynek Starego Dworca, dawny pociąg, pasażerów na stacji kolejowej, staw Maciek, a także uzdrowisko w klimacie XIX wieku. Prace koordynował Wojciech Rokosz, uznany malarz-muralista. W stworzenie muralu zaangażowani byli także uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej.

Stacja w Zdroju znów upiększona. Jest tam nie tylko mural, ale namalowano też róże
Stacja w Zdroju znów upiększona. Jest tam nie tylko mural, ale namalowano też róże · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Widząc wspaniałe efekty prac postanowiliśmy zlecić panu Wojciechowi upiększenie także ściany od strony centrum przesiadkowego przy ul. PCK. Pojawiły się tam piękne róże. To właśnie róże są swego rodzaju symbolem naszej gminy i naszych mieszkańców, którzy w Goczałkowicach je produkują. A jedną z naszych sztandarowych imprez jest Goczałkowicki Festiwal Róż. Całość tworzy niesamowity efekt.

Gabriela PlachaWójt gminy Goczałkowice-Zdrój

BM / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.