Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2023
  • wyświetleń: 8211

8,3 mln zł na rozbudowę ulicy w Goczałkowicach! Będzie nowe połączenie z Pszczyną!

Środki z Polskiego Ładu trafią do Goczałkowic-Zdroju! Pozwolą na realizację I etapu rozbudowy ul. Siedleckiej.

Ulica Siedlecka w Goczałkowicach-Zdroju - 10.2023
Ulica Siedlecka w Goczałkowicach-Zdroju - 10.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Rozstrzygnięto kolejną edycję Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład. W ramach Programu Goczałkowice-Zdrój otrzymają 8 mln 279 tys. 250 zł na zadanie pn. "Rozbudowa ulicy Siedleckiej w Goczałkowicach-Zdroju wraz z budową połączenia z ulicą Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie - etap 1".

Docelowo droga ma łączyć się z ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie, dzięki czemu powstanie nowe, ważne połączenie drogowe.

- Cała inwestycja ze względu na szeroki zakres planowanych prac została podzielona na dwa etapy. Uzyskaliśmy dofinansowanie na etap I, tj. odcinek o długości 1250 m, od skrzyżowania z ul. Zimową. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę drogi wraz z odwodnieniem, oświetleniem ulicznym, budową chodnika, drogi rowerowej oraz ciągu pieszo-rowerowego - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. Całkowita wartość prac to 8 mln 715 tys. zł.

W ramach naboru gmina wnioskowała o dofinansowanie jeszcze dwóch innych inwestycji: budowy placu zabaw na Kolonii Brzozowej oraz przebudowy ul. Borowinowej.

- Niestety, w tych przypadkach nie otrzymaliśmy środków. Będziemy jednak dążyli do ich realizacji, a zwłaszcza do budowy placu zabaw przy ul. Solankowej. Dla mnie i dla naszych mieszkańców to bardzo ważna inwestycja - przyznaje wójt.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.