Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2023
  • wyświetleń: 2140

[FOTO] Razem Dla Innych - nieletni z OOW dla niepełnosprawnych

W niedzielę, 17 września odbył się Piknik Integracyjny pod hasłem "Razem Dla Innych", organizowany przez nieletnich Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie Łące.

Razem Dla Innych - nieletni z OOW dla niepełnosprawnych - 21.09.2023 · fot. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Pszczynie - Łące- Warto podkreślić, że to nie tylko sam Piknik, ale cały proces wolontariatu naszych nieletnich jest nieoceniony dla ich rozwoju. Ta współpraca łączy nasz ośrodek z placówkami opiekuńczymi oraz osobami niepełnosprawnymi, tworząc jednocześnie więź między naszymi podopiecznymi a tymi, którzy potrzebują wsparcia - mówi Maciej Paź, dyrektor Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie Łące. - Placówki opiekuńcze nie tylko pozwalają naszym nieletnim pomagać innym, ale również przyczyniają się do uczenia ich wartości społecznej, odpowiedzialności i empatii. To proces, który kształtuje u naszych nieletnich gotowość do działania na rzecz innych i tworzenia lepszego świata.

Celem Pikniku było stworzenie niezapomnianego dnia, który promował integrację, zrozumienie oraz dostarczał wielu wzruszeń, uśmiechów i inspiracji. Organizatorzy chcieli, aby każdy uczestnik mógł poczuć się doceniony i ważny.

Razem Dla Innych - nieletni z OOW dla niepełnosprawnych - 21.09.2023
Razem Dla Innych - nieletni z OOW dla niepełnosprawnych - 21.09.2023 · fot. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Pszczynie - Łące


W ramach wydarzenia nieletni wolontariusze zapewnili wspólny posiłek, który był okazją do nawiązania nowych przyjaźni i pogłębienia relacji, a różnorodne konkurencje sportowe i zajęcia sensoryczne sprawiły, że uczestnicy Pikniku mogli odkryć nowe sposoby wyrażania siebie oraz pokazały, że każdy może być częścią drużyny i osiągnąć sukces, niezależnie od swoich zdolności i ograniczeń.

- To wspólne spotkanie udowodniło, że nasza społeczność jest otwarta i gotowa do pomocy innym. Wszystkie te działania miały na celu promowanie równości, akceptacji i podkreślenie potencjału każdego człowieka do czynienia dobra - mówią pracownicy OOW. - Ten wyjątkowy dzień nie tylko dostarczył niezapomnianych wspomnień, ale także wyraził naszą misję wspierania innych i tworzenia lepszego świata dla wszystkich. Dzięki zaangażowaniu naszych nieletnich wolontariuszy, osób niepełnosprawnych i innych gości, ten dzień stał się prawdziwym przełomem.

W wydarzeniu udział wzięli podopieczni Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, Centrum Zameczek - Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach oraz PSONI Pszczyna.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.