Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2023
  • wyświetleń: 5227

Mandaty, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy - podsumowanie akcji "Prędkość"

Wczoraj były prowadzone ogólnopolskie działania "Prędkość". Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie w tym dniu ujawnili 65 wykroczeń w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Akcja Prędkość w powiecie pszczyńskim - 20.09.2023 · fot. KPP Pszczyna


Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości, niezapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików są między innymi przyczynami wielu wypadków, w których giną ludzie.

W środę, 20 września policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości pojazdów poruszających się po drogach powiatu pszczyńskiego. Mundurowi ujawnili 68 przypadków naruszeń przepisów w ruchu drogowym, w tym 65 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Oprócz tego mundurowi zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące 32-letniemu obywatelowi Gruzji, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w miejscu, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości kierowców zatrzymanych do kontroli. Żaden z badanych nie wsiadł za kierownicę po wypiciu alkoholu.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii! Pamiętajmy, że wybierając sposób dotarcia do celu podróży nie kierujmy się pospiechem tylko tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć - zwracają uwagę policjanci.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.