Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2023
  • wyświetleń: 856

Zostaw auto w domu i jedź za darmo komunikacją miejską

Wybierz autobus i nie płać za bilet. Zbliża się Dzień bez Samochodu.

Zostaw auto w domu i jedź za darmo komunikacją miejską


Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju po raz kolejny proponuje użytkownikom samochodów bezpłatną komunikację miejską. Wszystko za sprawą obchodzonego w Polsce od 2002 roku Europejskiego Dnia bez Samochodu. W tym roku dzień ten przypada w piątek, 22 września i jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który rozpoczął się 16 września.

Z darmowej komunikacji może skorzystać osoba, która posiada przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości. Co ważne, kierowcy mogą podróżować za darmo cały dzień, wszystkimi liniami MZK. Akcja ta obejmuje również linie Komunikacji Lokalnej Gminy Pawłowice.

Główny cel Dnia Bez Samochodu ma charakter proekologiczny. Wydarzenie ma wspomóc ideę ochrony środowiska oraz sprawić, że zmniejszy się ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut, które poruszają się po miastach. Przemieszczanie się komunikacją miejską znacznie zmniejsza zarówno liczbę aut na drogach jak i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

BM / pless.pl

źródło: MZK Jastrzębie-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.