Reklama

Wiadomości

  • 19 września 2023
  • wyświetleń: 542

Środowisko ponad wszystko - młodzież z Pszczyny w akcji

Wychowankowie z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie - Łące wzięli udział w cyklu pięciu ekologicznych warsztatów. Zwieńczeniem akcji było wspólne posadzenie drzewa.

Zanieczyszczenia powietrza, segregacja odpadów i globalne ocieplenie to pojęcia, które dominują w odpowiedziach na pytanie, czym jest ekologia. Jednakże niski poziom wiedzy społeczeństwa na temat tych zagadnień oraz niezrozumienie powagi problemów ekologicznych stwarzają realne zagrożenia dla przyszłości naszej planety i naszego zdrowia. W odpowiedzi na te wyzwania powstała Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych.

Inicjatywa ta ma za zadanie zwiększyć świadomość oraz aktywność ekologiczną młodzieży w wieku od 14 do 17 lat. Działania skierowane zostały do nastolatków w szczególnej sytuacji życiowej w dziesięciu miejscowościach w województwie śląskim. Wśród uczestników znalazła się grupa wychowanków z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie - Łące. Wzięli oni udział w cyklu pięciu ekologicznych warsztatów. Podczas zajęć grupa zyskała wiedzę z zakresu zanieczyszczeń powietrza, ochrony przyrody, a także dzięki praktycznym ćwiczeniom zwiększyła swoje kompetencje z niniejszego zakresu.

Uczestnicy z OOW to młoda, aktywna i energiczna grupa, która podczas każdego ze spotkań wykazywała duże zainteresowanie tematami związanymi z ekologią. Zwieńczeniem działań była akcja ekologiczna, w trakcie której uczestnicy posadzili drzewo, sprawdzili swoją wiedzę poprzez ekologiczny quiz i wspólnie zintegrowali się przy ognisku.

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną internetową Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych - link do strony: https://zieloneslaskie.pl/slaska-akademia-kompetencji-ekologicznych/.

Projekt Śląska Akademia Kompetencji Ekologicznych realizowany jest w ramach Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.