Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 września 2006
  • wyświetleń: 7133

Prezentacja ŚDS Pszczyna

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie, jest placówką dziennego pobytu, przeznaczoną dla osób przewlekle chorych psychicznie, które nie wymagają leczenia szpitalnego oraz osób upośledzonych umysłowo.

Nasza placówka jest częścią Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie. Głównym zadaniem, jakie sobie stawiamy, to stworzenie ciepłego i opiekuńczego Domu, który uczy jak żyć w środowisku otwartym, oraz jak pokonywać trudności dnia codziennego.

Chcemy również, poprzez różnego rodzaju zajęcia, udowodnić podopiecznym, że każdy człowiek to wspaniała i niepowtarzalna istota, która ma w sobie mnóstwo dobra i talentów, a świat byłby uboższy o ten cud, jakim jest każde istnienie.

Powyższe cele, realizujemy poprzez różnego rodzaju treningi, które odbywają się w ramach terapii zajęciowej.

Terapia zajęciowa odgrywa niebagatelną rolę w naszej wspólnej pracy. Podczas terapii, uczymy się wzajemnie życia, w najprostszym tego słowa znaczeniu. Wspólnie wykonujemy czynności dnia codziennego, ucząc się na własnych błędach.

W naszym Domu, terapia zajęciowa prowadzona jest w ramach treningów, które odbywają się w czterech pracowniach: Ogrodniczej, Krawieckiej, Ogólnej i Kulinarnej. Nasi podopieczni, korzystają również z porad psychologicznych i psychiatrycznych.

Staramy się przeplatać naszą codzienność, atrakcjami. Ośrodek organizuje różnego rodzaju wyjazdy, bale, zabawy, ogniska. Uczęszczamy na basen, oraz na kręgle.

Podjęliśmy współprace z innymi placówkami naszego Ośrodka, przede wszystkim z Warsztatami Terapii Zajęciowej, jak i z Środowiskowym Domem Samopomocy z Woli. Głównym celem tej współpracy jest dostarczanie nowych bodźców, oraz urozmaicenie naszej codzienności. Dołączyliśmy do zespołu muzycznego „Folkowianie”, założonego przez ŚDS z Woli. Wspólnie występujemy na scenie, przygotowujemy stroje, a przede wszystkim świetnie się bawimy, co ma ogromny wpływ na samopoczucie podopiecznych. Korzystamy z sali gimnastycznej i siłowni, aby poprawić naszą kondycję fizyczną. Bierzemy udział w różnych zawodach sportowych.

Co najmniej raz w miesiącu, uczestniczymy w mszy św., zgłębiając tym samym naszą wiarę. Uczestnictwo w tych nabożeństwach jest tym głębsze, że podopieczni naszego Ośrodka stanowią oprawę mszy.

-----------------------------

Adres placówki:

Środowiskowy Dom Samopomocy
43 – 200 Pszczyna
ul. Św. Jadwigi 4
tel. 032 449-08-94

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.