Wiadomości

  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 175

Leasing samochodu - czy to się opłaca? Sprawdź, co warto wiedzieć!

Materiał partnera:

Nowe auto firmowe może służyć zarówno do celów biznesowych, jak i prywatnych przy minimalnym wpływie na Twoje obecne środki finansowe. Inwestycja w zakup samochodu za gotówkę wiąże się z koniecznością zablokowania kapitału i długotrwałym procesem oszczędzania. Takie rozwiązanie nie odpowiada każdemu przedsiębiorcy.

samochód,auto,audi,leasing


Alternatywą, która cieszy się dużą popularnością, jest leasing. Jest to atrakcyjna propozycja zarówno dla dużych, średnich, jak i małych firm, a nawet dla tych, które działają na rynku od niedawna. Czy leasing faktycznie przynosi korzyści dla przedsiębiorstwa? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź. Jeśli jednak chcesz przeanalizować konkretny przykład, to wypróbuj leasing kalkulator.

Prowadzisz firmę? Wszystkie wydatki rozliczysz w kosztachLeasing zapewnia możliwość obniżenia wysokości obciążenia podatkowego. Firmy mogą zaliczać do kosztów wszystkie wydatki związane z pojazdem objętym umową leasingu. Jest to równoznaczne z sytuacją, w której samochód zostaje wprowadzony do majątku przedsiębiorstwa. Należy zaznaczyć, że nie istnieją ograniczenia kwotowe, co jest różnicą w porównaniu do innych metod rozliczeń, takich jak np. "kilometrówka".

Istnieje także możliwość rozliczenia kosztów uzyskania przychodów, co jest istotnym argumentem przy wyborze między leasingiem a kredytem. W przypadku leasingu cała rata stanowi koszt, podczas gdy przy kredycie, kosztem są wyłącznie odsetki. Przedsiębiorca nie może uwzględnić spłaty kapitału w kosztach, ale może to zrobić poprzez odpisy amortyzacyjne.

Wypróbuj porównywarkę leasingową i sprawdź, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Twojej firmy. Wybierz formę leasingu, która będzie najkorzystniejsza pod względem kosztowym i rachunkowym.

Leasing otrzymasz łatwiej niż kredytFirmy leasingowe są bardzo elastyczne w zakresie udzielania finansowania. Jest to szczególnie przydatne narzędzie, gdy prowadzisz działalność od niedawna i szukasz sposobu, aby kupić do firmy auto lub inne maszyny czy urządzenia.

W porównaniu do kredytów leasing jest znacznie bardziej dostępny. Firmy nie nakładają dużych restrykcji związanych z określonym stażem działalności. Natomiast banki mają pod tym względem wysokie wymagania. Często trzeba prowadzić działalność przez minimum dwa lata, aby móc skorzystać z kredytu na zakup auta.

Sprawdź także: Leasing samochodu używanego. Co warto o nim wiedzieć?

Szybszy czas realizacji i mniej formalnościPrzy wniosku leasingowym najczęściej wystarczają dokumenty rejestrowe firmy, wypełnienie kilku dokumentów i dokonanie wpłaty wstępnej, aby móc wyjechać z salonu samochodem. Jest to jedna z najszybszych form uzyskania finansowania, która maksymalnie skraca czas oczekiwania na decyzję, nawet do jednego dnia.

W przypadku kredytu procedura jest znacznie dłuższa, wymaga uzupełnienia różnych dokumentów, wniosków, a także dostarczenia danych finansowych za pełne dwa okresy obrachunkowe. Po przekazaniu niezbędnych informacji bank potrzebuje od kilku dni do kilku tygodni na rozpatrzenie wniosku. W tym czasie już dawno możesz jeździć swoim nowym autem, jeśli zdecydujesz się na leasing.

Leasing samochodu się opłaca! To przystępna forma finansowania dla firm o dowolnej wielkości i stażu na rynku. Korzyści podatkowe i krótki czas związany z formalnościami, to wyraźne przewagi leasingu. Planujesz zakup auta? Pomyśl o leasingu!