Wiadomości

  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 158

Czym kierować się w wyborze kliniki medycyny estetycznej?

Materiał partnera:

Dobra klinika medycyny estetycznej — co to w praktyce oznacza? Coraz chętniej korzystamy z osiągnięć, jakie ma do zaoferowania ten dział medycyny, jednak wybór kliniki może sprawiać pewne problemy. Tymczasem ma kluczowy wpływ na jakość świadczonych usług i proponowanego leczenia. Przygotowaliśmy krótki poradnik ułatwiający decyzję. Dowiedz się, jak znaleźć klinikę oferującą kompleksową opiekę i stawiającą na zadowolenie pacjenta.

czym kierować się w wyborze kliniki estetycznej


Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej poparte badaniamiZabiegi z zakresu medycyny estetycznej muszą mieć skuteczność kliniczną potwierdzoną weryfikowalnymi, rzetelnymi badaniami. To oznacza, że muszą spełniać kryteria evidence based medicine. Zarówno nieinwazyjne procedury anti-aging na opadające policzki, jak i inwazyjne zabiegi z mikronakłuwaniem i falami radiowymi powinny przechodzić niezależne testy z próbą badawczą i próbą kontrolną.

Profesjonalne podejście przedstawia między innymi klinika medycyny estetycznej The Clinic w Warszwie, która do swojej oferty wprowadza wyłącznie badania o udowodnionej skuteczności i bezpieczeństwie. Zwiększa to zadowolenie pacjentów i ogranicza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Niestety, niejedna klinika medycyny estetycznej proponuje zabiegi, które mają zaoferować świetne rezultaty przerastające najśmielsze oczekiwania — a badania za nimi stojące dowodzą znikomej skuteczności.

Najnowocześniejsze technologie i pionierskie procedury wymagają poparcia w badaniach. Nie chcemy stracić pieniędzy czy ryzykować zdrowiem przez nieprzewidziane powikłania. Możesz oczekiwać od kliniki przedstawienia wymiernych wyników niezależnych testów klinicznych.

Lekarze medycyny estetycznej — czyli kto?Medycyna estetyczna stanowi dyscyplinę medycyny, ale w świetle polskich przepisów nie jest odrębną specjalizacją. To oznacza, że leczenie z jej zakresu może teoretycznie wykonywać każdy lekarz. Nie podlega to regulacjom prawnym.

Jeśli wybrany specjalista określa się jako "lekarz medycyny estetycznej", warto prześledzić jego życiorys. W przypadku problemów skórnych i związanych ze starzeniem sugerujemy sięganie po pomoc dermatologów i chirurgów plastyków. Gdy mowa o ginekologii estetycznej, podobnie chirurgia plastyczna i ginekologia to pożądane specjalizacje.

Na przykład leczenie nadpotliwości czy bruksizmu toksyną botulinową wymaga dużej precyzji, choć wydaje się proste. Warto powierzać je lekarzom o najwyższych kwalifikacjach, by uniknąć powikłań. Niepoprawnie zaaplikowany botoks może doprowadzić do porażenia części twarzy i trudności z mówieniem. Tymczasem takie zabiegi często wykonują kosmetolodzy wbrew obowiązującym przepisom. Cena procedury będzie niższa, ale skutki mogą sprowadzić zarówno do niezadowolenia z efektów, jak i pogłębienia swoich kompleksów i trudności w funkcjonowaniu.

Naukowe, holistyczne podejścieMedycyna estetyczna jako dziedzina medycyny wymaga holistycznego podejścia; podobnie w klinikach chirurgii plastycznej należy kłaść nacisk na diagnostykę. To indywidualne podejście do każdego pacjenta. Przed wdrożeniem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu. Zarówno najnowsze technologie, jak i starsze rozwiązania mają przeciwwskazania, których pacjenci nie zawsze są świadomi. Ważna jest też profesjonalna obsługa i rzetelne rozwiewanie wątpliwości.

W medycynie estetycznej zdarzają się przypadki, które wymagają dodatkowych badań. Dotyczy to zwłaszcza dolegliwości skórnych. Lekarz powinien w takiej sytuacji zlecić ich wykonanie lub przeprowadzić wybrane na miejscu. Może się okazać, że problem zgłaszany przez pacjenta jest wyłącznie objawem innej choroby, której wyleczenie jest potrzebne dla osiągnięcia skutecznych efektów leczenia.

Kliniki z holistycznym, indywidualnym podejściem, kierujące się osiągnięciami medycyny i budujące zespoły w oparciu o kwalifikacje mogą Ci pomóc w wielu zgłaszanych dolegliwościach i kompleksach. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie tej idealnej.