Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2023
  • 16 września 2023
  • wyświetleń: 891

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Pszczynie! Trwa nabór!

Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, ale już teraz można zgłaszać swój udział w wolontariacie Szlachetnej Paczki!

szlachetna paczka
Wolontariusze Szlachetnej Paczki w trakcie Weekendu Cudów · fot. pszczyna.tv


- Zapraszam chętnych wolontariuszy do wysyłania zgłoszeń - mówi Dragana Pastuszka - koordynatorka Szlachetnej Paczki w powiecie pszczyńskim.

Jakie są zadania wolontariusza paczki? Odwiedza rodziny w potrzebie w swojej okolicy - poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Kiedy darczyńca decyduje się na przygotowanie paczki - wspiera go radą i koordynuje dostarczenie paczki. W czasie grudniowego "Weekendu Cudów" przejmuje paczkę od darczyńców i pomaga dostarczyć ją rodzinie, którą ma pod opieką. W kolejnych tygodniach wspiera rodzinę w usamodzielnieniu się. To dzięki wolontariuszom Szlachetna Paczka dociera bezpośrednio do osób żyjących w biedzie. W całej Polsce potrzeba ich kilkanaście tysięcy.

Zgłoszeń do wolontariatu można dokonywać poprzez stronę: https://www.superw.pl/zostan-wolontariuszem-paczki

Jeśli znacie rodzinę, która potrzebuje pomocy, również można ją zgłosić za pośrednictwem internetowego serwisu: http://szlachetnapaczka.pl.

Weekend cudów odbędzie się w dniach 16-17 grudnia.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.