Reklama

Wiadomości

  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 2424

Pszczyna na oficjalnych kartach Polskiego Związku Skata

Wizerunek Muzeum Zamkowego w Pszczynie znalazł się na oficjalnych kartach Polskiego Związku Skata.

Pszczyna na oficjalnych kartach Polskiego Związku Skata
Pszczyna na oficjalnych kartach Polskiego Związku Skata - 09.2023 · fot. UM Pszczyna


We wtorek, 12 września podczas spotkania w ratuszu przedstawiciele zarządu przekazali burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi symboliczną "pszczyńską" kartę. Zaprezentowali również pozostałe wzory stworzone przez kolekcjonera Mariana Liera oraz Zbigniewa Knapczyka, artystę grafika.

- Do tej pory karty, które obowiązywały od 1956 roku zostały zastąpione nowym projektem Polskiego Związku Skata, w którym uczestniczą głównie gminy Aglomeracji Śląskiej. Karty wejdą oficjalnie do obiegu w najbliższy weekend podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w Złotowie - informuje Krzysztof Kołodziejczyk, prezes Polskiego Związku Skata, któremu podczas wizyty u burmistrza towarzyszył Eugeniusz Cyran, wiceprezes związku.

Projektantom zależało na połączeniu funkcjonalności i czytelności kart danego koloru z tradycyjnymi oznaczeniami kart skatowych.

- Cyjna krojc (dziesiątka żołądź) to jest karta, na której znalazł się wizerunek Pszczyny. Szkat w Pszczynie jest bardzo popularny. Stąd nie było nawet dyskusji, kiedy zadzwonił do mnie zarząd, żeby na karcie znalazła się Pszczyna. Byłem bardzo zadowolony. Cieszę się, że w oficjalnych kartach skata na teren Polski figuruje miasto, które kochamy - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Obok Pszczyny w talii 32 kart znalazły się: Chorzów, Opole, Złotów, Lędziny, Rybnik, Miasteczko Śląskie, Lyski, Katowice, Tychy, Żory, Zabrze, Gierałtowice i Słupsk.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.