Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2023
  • 11 września 2023
  • wyświetleń: 1575

Na ulicy Miodowej we Frydku położą ostatnią warstwę asfaltu

Prace we Frydku weszły w ostatnią fazę. Drogowcy przygotowują się do położenia warstwy ścieralnej na jezdni. Trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ul. Miodowej.

Na ulicy Miodowej we Frydku położą ostatnią warstwę asfaltu
Na ulicy Miodowej we Frydku położą ostatnią warstwę asfaltu · fot. Powiat


W ostatnich dniach ułożona została górna warstwa chodnika. W piątek i sobotę 8-9 września oraz w najbliższy poniedziałek, 11 września firma Drogród z Ćwiklic przystąpi do układania ostatniej - ścieralnej warstwy asfaltowej na jezdni.

Roboty prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Leśną w kierunku skrzyżowania z ul. Górnośląską. To ostatnie z prac przy rozbudowie drogi we Frydku, gdzie na kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Po ułożeniu ostatniej warstwy bitumicznej do wykonania zostaną już tylko prace porządkowe. Choć termin zakończenia inwestycji minie dopiero w grudniu, prace szybko zmierzają do finału.

Barbara BandołaStarosta pszczyński


Rozbudowa ul. Miodowej we Frydku objęła 2,5-kilometrowy odcinek drogi. Przebudowa kosztować będzie prawie 15 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel 11,4 mln zł dofinansowania w ramach funduszu "Polski Ład". Wkład własny pokryją wspólnie Powiat Pszczyński i Gmina Miedźna.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.