Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2023
  • 10 września 2023
  • wyświetleń: 6000

[FOTO] Budowa ścieżki rowerowej wciąż trwa. Czy zbliżamy się do finału inwestycji?

"Do końca wakacji lub początkiem września" - tak brzmiały ostatnie informacje dotyczące terminu zakończenia budowy ścieżki rowerowej na odcinku Łąka - Wisła Wielka. Wakacje dobiegły końca, a budowa nadal trwa. Mieszkańcy są sfrustrowani tą sytuacją. Ponownie zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim, kiedy inwestycja zostanie zakończona.

Budowa ścieżki rowerowej w Łące - 6.09.2023 · fot. pless.pl


W ostatnich dniach od czytelników otrzymaliśmy kolejne wiadomości dotyczące niezadowolenia związanego z budową ścieżki rowerowej w Łące. Jak podkreślali mieszkańcy, inwestycja "ciągnie się w nieskończoność". Ponadto zwracali oni uwagę, że trwająca przebudowa skrzyżowania w centrum wsi stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły podstawowej.

- W trakcie prowadzenia prac docierały do nas sygnały od mieszkańców, między innymi dotyczące organizacji ruchu. Mamy informacje, że takie zgłoszenia były kierowane również do Komendy Powiatowej Policji. Gdy zachodziła taka konieczność, wykonawca dostosowywał się do tych sugestii - informuje Oskar Piecuch, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Ponadto zapytany przez nas o termin zakończenia prac odpowiada, że "prace na odcinku Łąka - Wisła Wielka dobiegają końca. W najbliższych tygodniach ścieżka zostanie oddana do użytku".

Jak zaznacza rzecznik, to tylko jeden z wielu odcinków, które zostały wybudowane na terenie gminy w ostatnich latach i jedyny, na którym wciąż prowadzone prace. - W tej kadencji na terenie gminy zostało wykonanych łącznie ponad 20 kilometrów nowych tras rowerowych. Z nich mieszkańcy już korzystają, dojeżdżając do szkół, miejsc pracy i centrum przesiadkowego w Pszczynie. Obserwujemy też duże zainteresowanie w dni wolne, gdy z nowych tras wiele osób korzysta rekreacyjnie - dodaje Oskar Piecuch.

Budowa ścieżki rowerowej w Łące - 6.09.2023
Budowa ścieżki rowerowej w Łące - 6.09.2023 · fot. pless.pl


Warto także dodać, że w połowie sierpnia radny Arkadiusz Gardiasz złożył interpelację w sprawie jakości prowadzonych prac oraz zawnioskował o podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie wszystkich nieprawidłowości. Chodzi o zastoiska wody powstające podczas opadów deszczu na odcinku od ronda Miast Partnerskich do ronda Powstań Śląskich. Pytał także czy wykonawcy naliczane są kary finansowe za nieterminową realizację zadania.

W odpowiedzi udzielonej 30 sierpnia przez burmistrza Pszczyny czytamy, że zastoiska wody były zgłaszane wykonawcy robót przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i zgodnie z deklaracją wykonawcy na wysokości posesji 11A zostanie wykonana korekta niewelująca. Ponadto Dariusz Skrobol poinformował, że "na dzień dzisiejszy nie zostały naliczane wykonawcy kary umowne za nieterminową realizację zadania".
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj