Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2023
  • 9 września 2023
  • wyświetleń: 916

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pickleballu na POSiR-ze!

W dniach 6-8 października w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pickleballu Joola Pickelball Polish Open 2023.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pickleballu na POSiR-ze!


Czym jest pickleball? To sport rakietowy, będący mieszanką tenisa ziemnego, ping-ponga oraz badmintona. Jest jednak mniej wymagający fizycznie niż chociażby tenis ziemny, dlatego cieszy się zainteresowaniem osób z różnych grup wiekowych, w różnej kondycji.

Pole do gry w pickle'a jest trzy razy mniejsze niż kort tenisowy, podobnie jak prędkość używanej w rozgrywkach piłki. Nie myślmy jednak, że to sport, któremu brakuje dynamiki. Ponieważ gracze są bliżej siebie niż na innych kortach, mają niewielki dystans do pokonania, aby dobiec do piłki, a w ciągu 5 sekund mogą odbić ją nawet kilkakrotnie.

Przy okazji przypominamy nasz materiał wideo, w którym przedstawiamy pierwszy w Polsce ośrodek pickleballa, który powstał właśnie w Pszczynie!

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj