Wiadomości

 • 4 września 2023
 • 5 września 2023
 • wyświetleń: 1594

Trwają zapisy do szkoły dla dorosłych IDEA w Pszczynie - opiekun medyczny - polecamy!

Artykuł sponsorowany:

Trwają zapisy do Liceum ogólnokształcącego i Policealnej Szkoły dla dorosłych IDEA w Pszczynie. Nabór dotyczy kierunków: opiekun medyczny (polecamy - są jeszcze ostatnie wolne miejsca w niskiej cenie), florysta, technik BHP oraz technik administracji. Zapraszamy również obywateli Ukrainy.

Rozpoczynają się również zapisy na kursy zawodowe od stycznia 2024 roku. Kwalifikacyjne kursy zawodowe są pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego adresowaną do osób dorosłych. Uczestnikami kursu mogą zostać osoby dorosłe, które ukończyły 18 lat, również obywatele Ukrainy. Mowa o absolwentach wszystkich typów szkół - szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, branżowych, zawodowych oraz szkół policealnych.

Szkoła IDEA


Szkoła IDEA to nowoczesna, bardzo przyjazna placówka dla osób pracujących oraz tych, które stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej w każdym wieku. Co najważniejsze, rezygnacja z nauki jest możliwa w dowolnym momencie bez ponoszenia żadnych konsekwencji.

Zajęcia odbywają się na osiedlu Piastów w Pszczynie w Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Kazimierza Wielkiego 5, w systemie zaocznym, w dwa weekendy w miesiącu. Z kolei w szkole medycznej stacjonarnej dla dorosłych w piątki (od 16.30), w soboty i niedziele.

Szkoły posiadają uprawnienia szkoły publicznej, kształcą zatem w oparciu o programy nauczania zatwierdzone przez MEN. Każdy kierunek kończy się egzaminem państwowym, który odbywa się w siedzibie szkoły. Słuchacze uczący się w szkole mogą otrzymać zaświadczenia potrzebne do takich instytucji jak ZUS, PCPR itp.

Placówka zatrudnia najlepszych wykładowców, doktorów, egzaminatorów, doświadczonych instruktorów, aby przekazywana wiedza trafiała do słuchaczy w sposób praktyczny i przygotowujący ich do samodzielnego prowadzenia np. działalności gospodarczej, czy objęcia stanowiska związanego z kierowaniem grupą osób.

Szkoła IDEA - z nami zdobędziesz zawód przyszłości!


Jest to kadra nauczycieli z doświadczeniem w pracy dydaktycznej z osobami dorosłymi, co jest niewątpliwym atutem szkoły IDEA. Zatem osoby, które mają długoletnią przerwę w edukacji, mogą śmiało podjąć wyzwanie rozpoczęcia zmiany zawodu lub podniesienia wykształcenia. W placówce rozszerzamy kwalifikacje, znajdujemy praktyczne umiejętności, przygotowujemy do matury - w każdej grupie wiekowej.

Dla tych, którzy szukają nowej inspiracji lub chcą zmienić coś w swoim życiu proponujemy nowy zawód. Dla zdobywających wiedzę i szukających doświadczenia połączonego z praktyką szkoła IDEA będzie trafnym wyborem i jedynym w okolicy. Ze szkołą IDEA możesz znaleźć własny sposób na życie bez względu na swój wiek!

Polecane kierunki dla słuchaczy, którzy posiadają wykształcenie średnieHitem ostatnich lat jest kierunek Opiekun Medyczny, który od 2021 roku zyskał nowe kompetencje, co wiąże się z większymi zarobkami. Jest to kierunek prowadzony w formie stacjonarnej dla osób, które muszą podnieść swoje kwalifikacje oraz dla tych, które planują zmienić swoje wykształcenie.

Po serii zmian w szkolnictwie zawodowym zawód marzeń - Opiekun Medyczny - stał się dla każdego dostępny. Praca w branży medycznej nie wymaga już długiej nauki, a daje możliwość zdobycia wiedzy, umiejętności i uprawnień w 1,5 roku. Dzięki temu została stworzona możliwość szybkiego rozpoczęcia kariery zawodowej.

Specjalizacja Opiekun Medyczny jest także cennym atutem na rynkach zagranicznych i znajduje się na oficjalnych listach zapotrzebowania wielu krajów. Nasi słuchacze pracują na nowoczesnym sprzęcie, a większość zajęć ma wymiar praktyczny, jest prowadzona przez osoby o wieloletnim doświadczeniu i autorytecie w zawodzie medycznym. W okresie kształcenia słuchacze otrzymują certyfikat z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy, uzyskują państwowy dyplom i oficjalne uprawnienia do wykonywania zawodu.

Jako pierwsi w województwie wprowadziliśmy przedmiot "Pionizacja, transport, higiena - nowoczesne rozwiązania". Planując dziś swoją karierę warto wybrać kierunek Opiekun Medyczny, jako zawód przyszłości.

Po jego ukończeniu można podjąć pracę w wielu placówkach m.in. DPS, hospicjum czy szpital. Wiąże się to również (zgodnie z rozporządzeniem) ze znaczną podwyżką.

Można również otworzyć swoją własną działalność gospodarczą w zakresie opieki nad seniorami lub osobami niepełnosprawnymi w ich własnych domach. Jest to zawód dla osób odpowiedzialnych, gotowych nieść pomoc innym.

Szkoła IDEA - z nami zdobędziesz zawód przyszłości!


Florysta to kierunek, który cieszy się dużą popularnością i skierowany jest bezpośrednio do osób aktualnie niepracujących, gospodyń domowych oraz dla osób, które planują założyć swoją działalność gospodarczą specjalizującą się w tym fachu oraz dla tych, które chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Dużym zainteresowaniem cieszy się kierunek Technik BHP, który nadzoruje pracę w zakresie BHP w firmach, a także przygotowuje dla zakładu pracy analizy dotyczące BHP w zakładzie oraz propozycje usunięcia występujących zagrożeń oraz wykonuje inne czynności w komórkach BHP. Po zdaniu egzaminu otrzymuje tytuł inspektora ds. BHP.

Szkoła IDEA - z nami zdobędziesz zawód przyszłości!


Technik administracji kierowany jest do osób chcących zmienić swoje miejsce pracy. Po ukończeniu szkoły technik administracji zajmuje się gromadzeniem oraz obiegiem dokumentacji oraz informacji zgodnie z instrukcja kancelaryjną w urzędach administracyjnych, przedsiębiorstwach. Planuje i organizuje pracę w administracji.

Szkoła IDEA - z nami zdobędziesz zawód przyszłości!


By zostać słuchaczem Policealnej Szkoły IDEA wystarczy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz dowód osobisty, a do zapisu do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych należy posiadać świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły zawodowej lub szkoły branżowej oraz dowód.

Szanowni państwo, wybór szkoły IDEA to świetna okazja aby połączyć pracę zawodową i jednocześnie zdobywać wiedzę, nowy zawód, poszerzyć kwalifikacje, które w dobie dzisiejszej są na rynku pracy niezbędne. Zachęcamy do odwiedzenia sekretariatu szkoły przy ul. Bogedaina 43 oraz naszej strony internetowej http://www.ideaszkola.edu.pl i profilu na Facebooku.

Policealna Szkoła i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych IDEA • tel.: 518 430 901, 32 441 43 18
 • email: ideaszkola@gmail.com
 • strona: http://www.ideaszkola.edu.pl
 • sekretariat i biuro rekrutacji: Pszczyna, ul. Bogedaina 43


Godziny otwarcia sekretariatu:
 • poniedziałek 8:00-16:00
 • wtorek 8:00-16:00
 • środa 8:00-16:00
 • czwartek 9:00-17:00
 • piątek 8:00-16:00