Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 143

Profesjonalna dezynsekcja czy samodzielne zwalczanie owadów - co wybrać?

Materiał partnera:

]Dezynsekcja domu wykonywana jest wówczas, gdy osiedlą się w nim insekty. To proces realizowany przez specjalistów za pomocą biobójczych środków. Niektórzy obawiają się jednak korzystania z tej usługi i próbują działać na własną rękę. Czy słusznie? Co należy wybrać - profesjonalną dezynsekcję wykonywaną przez firmę czy samodzielne zwalczanie pluskiew i innych insektów? Które działanie jest bezpieczniejsze? Odpowiedzi przedstawione zostały poniżej!

Linkhouse


Artykuł porusza tematy, takie jak:

  1. W jaki sposób wykonywana jest profesjonalna dezynsekcja?
  2. Czy dezynsekcja mieszkania to bezpieczny proces?
  3. Samodzielne usuwanie pluskiew i innych owadów - dlaczego nie warto?
  4. Kiedy najlepiej skorzystać z profesjonalnej dezynsekcji?


W jaki sposób wykonywana jest profesjonalna dezynsekcja?Dezynsekcja domu polega na doborze metody, przygotowaniu miejsca pracy i rozprowadzeniu odpowiedniego preparatu w miejscu występowania insektów (w kontakcie z nim niechciane owady giną). Jak dokładnie wygląda proces dezynsekcji? To zależy od zastosowanego sposobu działania. W przypadku metody żelowej i opryskowej środek stosowany jest punktowo. Jak można się domyśleć - ma on postać żelu lub oprysku. Istnieje jednak jeszcze jedna, bardzo popularna metoda, ULV zamgławianie, do której wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt rozpylający substancję równomiernie na całej przestrzeni. Wytwarza on coś w rodzaju biobójczej mgły, która opada, docierając do najgłębszych zakamarków.

Czy dezynsekcja mieszkania to bezpieczny proces?Do wykonania profesjonalnej dezynsekcji pluskiew i pozostałych szkodników konieczne jest korzystanie ze środków, które nie są dostępne w tradycyjnych sklepach. Stąd też często pojawia się obawa o to, czy usługa ta jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Nie należy się jednak o to martwić. Odpowiednio wykonana dezynsekcja nie jest żadnym zagrożeniem. Pracownicy firmy DDD zadbają o odpowiednie środki bezpieczeństwa i przedstawią zalecenia, których należy przestrzegać.

Samodzielne usuwanie pluskiew i innych owadów - dlaczego nie warto?O ile dezynsekcja mieszkania wykonana przez specjalistów jest bezpieczna, tak z realizowaną samodzielnie może być różnie. Bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i profesjonalnego sprzętu bardzo łatwo o popełnienie niebezpiecznego błędu. Poza tym, należy zwrócić uwagę na kwestię skuteczności - tylko firmy DDD gwarantują, że na 100% rozwiążą problem (wiedzą jakiego środka użyć lub kiedy należy powtórzyć zabieg - o ile jest to konieczne).

Dezynsekcja Warszawa - zobacz ofertę profesjonalnej firmy!

Kiedy najlepiej skorzystać z profesjonalnej dezynsekcji?Dezynsekcję najlepiej wykonać niezwłocznie w dwóch przypadkach - kiedy wykryto obecność insektów lub zauważono poszlaki wskazujące na to, że osiedliły się one w mieszkaniu. W zależności od rodzaju owadów mogą to być np. ugryzienia lub pozostałości odchodów.

Podsumowując, zawsze należy stawiać na profesjonalne usuwanie pluskiew i innych insektów ze względu na bezpieczeństwo i skuteczność.