Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3399

[FOTO] Zderzenie pojazdów, dachowanie i samochód na boku. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Nieodzownym elementem doskonalenia zawodowego strażaków są m.in. zajęcia praktyczne z różnych dziedzin ratownictwa. 25 sierpnia odbyły się ćwiczenia powiatowe poświęcone zagadnieniom związanym z ratownictwem technicznym.

Warsztaty z ratownictwa technicznego dla strażaków z powiatu pszczyńskiego · fot. KP PSP Pszczyna


Uczestnikami szkolenia byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej oraz druhowie z jednostek OSP z KSRG z gmin Goczałkowice oraz Miedźna. Ćwiczenia miały formę warsztatów, gdzie w kilku epizodach realizowane były czynności ratownicze przez strażaków, adekwatne do danego scenariusza, czyli m.in. pojazdu znajdującego się na dachu, na boku oraz zderzeniu dwóch samochodów osobowych.

Chcesz mieć nowe auto i nie martwić się załatwianiem ubezpieczenia, utratą wartości auta, kosztami serwisowania czy przeglądów? Sprawdź wynajem długoterminowy!*


Otwarcia ćwiczeń dokonał Komendant Powiatowy PSP w Pszczynie st.bryg. Grzegorz Kołoczek. Kadrę instruktorską stanowili funkcjonariusze KP PSP w Pszczynie, którzy realizując poszczególne założenia przekazywali swoją wiedzę i doświadczenie uczestnikom zajęć.

- Umiejętności utrwalane w tego rodzaju szkoleniach, przekładają się wprost na poprawę skuteczności realizowanych działań ratowniczych, a tym samym bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - mówią strażacy.

Dodatkowo zostały poruszone tematy związane z działaniami przeciwpowodziowymi. Uczestnicy szkolenia zapoznali się ze sprzętem przeciwpowodziowym.

* Artykuł zawiera lokowanie produktu.

BM / pless.pl

źródło: KP PSP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.