Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2023
  • 27 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 18037

To była niespokojna noc. Interweniowali strażacy, były przerwy w dostawach prądu

Sporo pracy mieli strażacy po burzy, która przeszła w nocy z 26 na 27 sierpnia przez nasz region - odnotowali 13 interwencji. Były też przerwy w dostawach prądu.

Drzewo powalone na ulicę Rybnicką w Pszczynie - 27.08.2023
Drzewo powalone na ulicę Rybnicką w Pszczynie - 27.08.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Przypomnijmy, w sobotni wieczór Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie 3., najwyższego stopnia przed burzami z gradem, które miały wystąpić na terenie całego województwa śląskiego. Mieszkańcy regionu otrzymali Alert RCB.

Jak przekazano portalowi pless.pl w stanowisku kierowania KP PSP w Pszczynie, strażacy w mieście i powiecie pszczyńskim interweniowali w sumie 13 razy. Wyjazdy dotyczyły głównie powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych.

Loading...


Wystąpiły przerwy w dostawach prądu - w Piasku, Czarkowie, Pszczynie, Kobielicach, Łące, Porębie i Radostowicach. Informacje na temat awarii można znaleźć na stronie "Wyłączenia i awarie" w serwisie spółki Tauron Dystrybucja.

Warto dodać, że w związku z burzą w naszym regionie trzeba było przerwać 2 festiwale muzyczne. W Brzeszczach ewakuowano uczestników Rock Reggae Festivalu, a w Żywcu - finałowego koncertu Męskiego Grania.

Loading...

mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.