Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2325

Szansa na środki na kolejne ważne inwestycje w Goczałkowicach

Gmina Goczałkowice-Zdrój złożyła wnioski o dofinansowanie sześciu inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład oraz Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Mamy duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, czy to krajowych czy unijnych, na ważne inwestycje w naszej gminie. W kolejnym naborze zawnioskowaliśmy o dofinansowanie łącznie sześciu zadań w wysokości prawie 12 mln zł. To projekty drogowe, remonty zabytkowych budynków, a także budowa tak potrzebnego placu zabaw na Kolonii Brzozowej.

Gabriela PlachaWójt gminy Goczałkowice-Zdrój


W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych gmina liczy na pozyskanie środków na realizację zadania pn. "Budowa małej architektury turystyczno-rekreacyjnej - placu zabaw w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Solankowej". Celem jest budowa ogólnodostępnego, wielofunkcyjnego, niekomercyjnego miejsca rekreacji i aktywnego wypoczynku na terenie Kolonii Brzozowej. Przewidywana wartość prac to 1 mln 740 tys. zł, gmina wnioskuje o 1 mln 566 tys. zł.

Ze względu na bardzo szeroki zakres prac i duży koszt rozbudowa ul. Siedleckiej wraz z budową połączenia z ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie została podzielona na dwa etapy. Gmina Goczałkowice-Zdrój złożyła wniosek o dofinansowanie I etapu prac (na odcinku o długości ok. 1250 m, od skrzyżowania z ul. Zimową). Przewidywana wartość zadania to 8 mln 715 tys. zł, gmina wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 8 mln 279 tys. 250 zł.

Trzeci wniosek w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dotyczy przebudowy ul. Borowinowej, na długości prawie 1 km, wraz z remontem chodnika na długości ok. 500 m oraz budową peronów przystankowych. Szacowany koszt tego zadania to 1 mln 476 tys. zł, gmina złożyła wniosek o wsparcie na ten cel w wysokości 1 mln 402 tys. 200 zł.

Kolejne trzy wnioski o dofinansowanie złożono w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pierwszy z nich dotyczy I etapu remontu wpisanego do gminnej ewidencji zabytków budynku Przedszkola Publicznego nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju wraz z dostosowaniem do przepisów przeciwpożarowych (szacowana wartość: 499 tys. 800 zł, wnioskowana kwota: 300 tys. zł).

Remont zabytkowego budynku "Górnik", będącego siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Pomocy Społecznej i lokalnych organizacji zakłada osuszenie piwnic budynku, odtworzenie izolacji przeciwwilgociowej oraz wykonanie zabezpieczeń przed wilgocią. Prace wyceniono na 326 tys. 950 zł, gmina stara się o 320 tys. 411 zł dofinansowania.

W naborze złożono także wniosek o środki zewnętrze na remont wejścia do Starego Dworca od strony wschodniej. Przewidywana wartość zadania to 32 tys. 500 zł, a kwota wnioskowanych środków - 31 tys. 850 zł.

BM / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.