Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2023
  • 26 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2671

[FOTO] "Teatralne obchody Roku Fredry" w ramach kolejnej Przesiadki na kulturę

W ostatni piątek sierpnia widzowie w klimatycznym ogrodzie pszczyńskiego starostwa zobaczyli dwie jednoaktówki "Świeczka zgasła" i "Pierwsza lepsza" w wykonaniu aktorów ze Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

Przesiądź się na kulturę - Teatralne obchody Roku Fredry, w wykonaniu Stowarzyszenia "take tam ..." - 25.08.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


W tym roku przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry - wybitnego polskiego komediopisarza i poety. Z tej właśnie okazji 25 sierpnia przy zachodzie słońca w ogrodzie Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbył się wieczór poświęcony temu autorowi. Oba spektakle w ramach "Teatralnych obchodów Roku Fredry" przygotował Jakub Pieczka.

Wydarzenie rozpoczęło się jednoaktówką "Świeczka zgasła", w której wystąpili Natalia Kaczmarek i Mateusz Ledwoń. Widzowie zobaczyli historię dwojga nieznajomych, którzy po wypadku dróżki trafili do małej chatki. Wzajemnie zarzucali sobie winę za tę niedogodność, jednak w miarę jak przygasały świece rozwijało się między nimi uczucie.

W kolejnej jednoaktówce "Pierwsza lepsza" przedstawionej w formie czytania performatywnego wystąpili Monika Cichowska, Renata Zborowska, Sabina Ociepka, Agata Trzcionka, Mateusz Cichowski i Bartosz Pyrzanowski. Widzowie zobaczyli komedię o mężczyźnie, który postanowił ożenić się z pierwszą lepszą napotkaną w parku kobietą.

"Teatralne obchody Roku Fredry" to szóste wydarzenie w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę" realizowanego przez Powiat Pszczyński.

BM, mp / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.