Wiadomości

  • 18 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 237

Suplementy na redukcję masy ciała: Czy to prawdziwe wsparcie, czy placebo?

Materiał partnera:

Wiele osób decyduje się na sięgnięcie po suplementy na redukcję masy ciała, sądząc, że dzięki temu uda im się szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Ich producenci obiecują spektakularne efekty takie jak przyspieszenie metabolizmu, spalanie tkanki tłuszczowej oraz hamowanie apetytu. Jednak zanim wybierzesz się na zakupy, zastanów się, czy suplementy faktycznie pomogą Ci w redukcji tkanki tłuszczowej, czy może jednak jest to tylko placebo. Zaprezentujemy tu różne suplementy na redukcję, ich skuteczność jednak trzeba sprawdzić samodzielnie.

350123387 1020599422652297 165471236144820518 n


Redukcja tkanki tłuszczowej − suplementy: termogenikiSpalacze tłuszczu, bo taką inną nazwę noszą termogeniki, faktycznie przyspieszają spalanie tłuszczu znajdującego się w organizmie. Są to substancje przyspieszające przemianę materii, podnosząc ciepłotę ciała. Suplementy diety tego typu sprawdzają się zwłaszcza w sportach, w których liczy się waga oraz rzeźba sylwetki. Zwiększenie termogenezy ciała możliwe jest też dzięki zażywaniu suplementów diety zawierających kofeinę, imbir, wyciągi z zielonej herbaty, kapsaicynę itp. Jest to jeden ze sposobów mających pozytywny wpływ na proces odchudzania.

Odżywki na redukcję i rzeźbę − kreatynaKreatyna wykazuje się działaniem antykatabolicznym, co oznacza, że pozwala na zachowanie masy mięśniowej, przy jednoczesnym spalaniu masy tłuszczowej. Sięganie po kreatynę w trakcie redukcji pozwala na wprowadzenie deficytu kalorycznego. Kreatyna używana w okresie redukcji tkanki tłuszczowej pozwala na zwiększenie objętości komórek mięśniowych, dzięki temu podnosi zdolności wysiłkowe i wydolność organizmu. Redukcję tkanki tłuszczowej otrzymujemy tu niejako dodatkowo. Optymalne efekty osiągniemy, łącząc odpowiedni poziom aktywności fizycznej i suplementy diety - warto o tym pamiętać.

Suplementacja przy redukcji − adaptogenyAdaptogeny, czyli naturalne substancje roślinne, które mogą wspomagać proces oczyszczania organizmu, a także wspomagają radzenie sobie ze stresem zarówno fizycznym, emocjonalnym, jak i biochemicznym. Z badań wynika, że mogą one wpłynąć także na redukcję masy ciała. Wśród adaptogenów znajdziemy substancje takie jak np. żeń-szeń czy ashwagandha. Ich działanie ma na celu regulowanie poziomu hormonu stresu oraz wspieranie pracy układu nerwowego i odpornościowego. Redukcja poziomu kortyzolu może przyczynić się do zmniejszenia przyrostu w obrębie tkanki tłuszczowej zwłaszcza w okolicach brzucha i bioder.

PodsumowanieSuplementy używane w celu redukcji masy ciała to niezły sposób na uzupełnienie zdrowego stylu życia. Możesz je kupić online np. w sklepie KONKRET.pro. Warto jednak pamiętać, że nie jest to cudowny sposób pozwalający na schudnięcie. Zdecydowanie ważniejsza od suplementacji jest zbilansowana dieta, zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiednia porcja aktywności fizycznej każdego dnia. Niektóre suplementy, takie jak na przykład odżywki białkowe, mogą faktycznie pomagać w odchudzaniu, ale równie wiele z nich to placebo, a oczekiwany efekt daje nam nie konkretny suplement diety, tylko wprowadzenie odpowiedniej dawki ruchu i zmiany żywieniowe.