Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 3895

Powstało nowe stowarzyszenie zajmujące się kulturą ludową w Pszczynie

6 sierpnia w Pszczynie zostało powołane do istnienia nowe Stowarzyszenie o nazwie Pszczyńska Orkiestra Ludowa. Założycielami Stowarzyszenia są Aleksander Spyra, Stanisław Kokot i Tomasz Marzec - wszyscy panowie od lat działają na rzecz folkloru i kultury ludowej ziemi pszczyńskiej.

Powstało nowe stowarzyszenie zajmujące się kulturą ludową w Pszczynie! · fot. Stowarzyszenie Pszczyńska Orkiestra Ludowa, Tomasz Marzec


Celem Stowarzyszenia jest propagowanie kultury ludowej oraz działalność artystyczna w dziedzinie folkloru, ze szczególnym uwzględnieniem tradycyjnej muzyki i tańca ludowego. Aby osiągnąć ten cel, Stowarzyszenie podejmuje następujące działania:

1. Prowadzenie kapeli folklorystycznej, której celem jest ożywianie i promowanie tradycyjnej muzyki ludowej oraz rozwijanie umiejętności muzycznych i artystycznych jej członków.
2. Organizowanie wydarzeń artystycznych, koncertów, warsztatów, wystaw i innych działań związanych z kulturą ludową.
3. Utrzymywanie i rozwijanie kontaktów z innymi grupami i stowarzyszeniami zajmującymi się kulturą ludową, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym.
4. Prowadzenie edukacji kulturalnej oraz promowanie tradycji ludowych wśród dzieci i młodzieży.
5. Archiwizacja i dokumentowanie dziedzictwa kulturowego oraz przekazywanie go przyszłym pokoleniom.
6. Wspieranie twórczości artystycznej członków Stowarzyszenia oraz udział w festiwalach i imprezach kulturalnych.

Informacje o Pszczyńskiej Orkiestrze Ludowej można znaleźć na stronie http://www.facebook.com/pszczynskaorkiestraludowa. Każda osoba zainteresowana Stowarzyszeniem, może się również skontaktować z jego Przedstawicielem Tomaszem Marcem poprzez stronę fb Stowarzyszenia lub mailowo: pszczynskaorkiestraludowa@gmail.com.

Powstało nowe stowarzyszenie zajmujące się kulturą ludową w Pszczynie!
fot. Stowarzyszenie Pszczyńska Orkiestra Ludowa, Tomasz

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.