Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2023
  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2826

[WIDEO] Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury. Jakie prace wykonano w lipcu?

Wakacje trwają w najlepsze, jednak nie na budowie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Tutaj roboty budowlane wchodzą na kolejny poziom zaawansowania.W lipcu zakończone zostały prace związane z wykonaniem podbudowy pod posadzki co oznacza, że w całości ułożono podposadzkową instalację centralnego ogrzewania oraz jastrychy cementowe.

W całym obiekcie wykonane zostały również tynki i trwają prace polegające na przygotowaniu ścian do malowania. W pomieszczeniach części administracyjnej na pierwszym piętrze zamontowano aluminiowe konstrukcje kolejnych wewnętrznych zestawów szklanych, a te wykonane na parterze w poprzednich miesiącach zostały zaszklone.

Kontynuowane są prace wykończeniowe związane z wykonaniem zabudowy sufitowej oraz lekkich ścianek z płyt gipsowo-kartonowych. Trwają także prace związane z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi oraz systemem elektroakustycznym obejmującym m.in. nagłośnienie. W sali widowiskowej rozpoczęła pracę ekipa parkieciarzy, a zawieszone pod stropem w ubiegłym miesiącu wciągarki wałowe uzupełniane są w niezbędny osprzęt.

Szybkim zmianom ulega również teren wokół budynku. Duży plac od strony ul. Bednorza, który pełnił rolę placu magazynowego powoli przybiera swoją ostateczną formę parkingu dla przyszłych użytkowników Pszczyńskiego Centrum Kultury. Ułożone zostały krawężniki betonowe, podniesiono do projektowanego poziomu podbudowę z kruszywa i rozpoczęto układanie nawierzchni z kostki betonowej. Jak widać kapryśna pogoda w drugiej połowie lipca nie przeszkodziła budowlańcom, którzy z dużym optymizmem patrzą na najbliższe miesiące.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj