Wiadomości

  • 13 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 219

Czy to, jak mieszkamy wpływa na to, jak się czujemy?

Materiał partnera:

W gazetach poświęconych szeroko pojętej tematyce lifestylowej bardzo dużo miejsca zajmuje segment poświęcony aranżacji wnętrz. Oglądając kolejne inspiracje na kolorowych stronach pragniemy wprowadzić niektóre z nich do naszych wnętrz, chcąc czuć się tak, jak podczas przeglądania magazynu. Specjaliści z zakresu psychologii prześcigają się między sobą w doniesieniach, jaki wystrój wnętrza jest najbardziej popularny w danym sezonie; tego rodzaju dywagacje nie są bezproduktywne - nie bez powodu coraz częściej mówi się o "psychologii wnętrz" stosowanej przez profesjonalnych dekoratorów. We współczesnym świecie odpowiednio zaplanowany wystrój uważany jest za najważniejsze zadanie osób, które zawodowo zajmują się designem. Bardzo wiele osób uważa wystrój mieszkania za priorytet; w końcu to tam spędzamy większość swojego czasu na pracy czy odpoczynku. Przed obecnymi projektantami stoi więc wiele wyzwań - muszą oni zadbać o masę rzeczy, nawet tych niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka.

Czy to, jak mieszkamy wpływa na to, jak się czujemy?


Elementy niezbędne w aranżacji, o których powinno się pamiętaćJednym z najważniejszych czynników mających obecnie wpływ na nastrój lokatorów oraz wygodę życia jest ergonomiczność danego mieszkania. Prawidłowo zaaranżowane wnętrze jest przede wszystkim dopasowane do potrzeb jego mieszkańców. Istotne jest, by ulokować meble oraz akcesoria w taki sposób, by żyło się znacznie wygodniej i łatwo korzystało się z ich priorytetowych funkcji. Wyposażenie mieszkania powinno odpowiadać na potrzeby jego lokatorów; zbyt wielki chaos i nagromadzenie niepotrzebnych rzeczy może skutecznie przytłoczyć, wprawiając w dyskomfort każdego, komu przyjdzie przebywać w pomieszczeniu. Spory wpływ na ludzką psychikę mają również kolory; udowodniono, że żółcie, pomarańcze oraz czerwienie działają na wiele osób wyjątkowo pobudzająco. Sprawdzają się one zwłaszcza w pokojach przeznaczonych do pracy czy nauki - nie oznacza to jednak by pokrywać czerwienią całe ściany, lecz umiejętnie wkomponowywać kolor w postaci elektryzujących dodatków. Najlepiej używać tych barw razem z kolorami neutralnymi. Wśród odprężających kolorów występują zielenie i odcienie niebieskiego - te kolory natury kryją w sobie właściwości wyciszające, przez co dobrze sprawdzą się w sypialniach i pokojach wypoczynkowych. Ważnym elementem są także dodatki, które mają sprawić że pomieszczenie wyda się bardziej przyjemne; dekorator powinien zadbać o poduszki, figurki czy koce. Magia tkwi bowiem w szczegółach.

Jak zostać profesjonalnym dekoratorem wnętrz?Wymagania wobec dekoratorów są dzisiaj naprawdę wysokie - na szczęście żyjemy w czasach rozwoju nieskończonego źródła wiedzy wszelakiej, jaką jest Internet. To właśnie tam znajdziemy mnóstwo kursów prowadzonych przez profesjonalistów z dziedziny architektury, wnętrzarstwa oraz aranżacji pomieszczeń. By móc stać się profesjonalnym dekoratorem wnętrz potrzeba czasu, chęci oraz uwagi; kursy przybliżają nas do tego typu celu. Ukończony kurs aranżacji wnętrz pozwala na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej czy znaleźć zatrudnienie w firmie zajmującej się urządzaniem przestrzeni mieszkalnych. Tego rodzaju kursy znaleźć można między innymi na stronie creatorkursy.pl. Platforma edukacyjna CREATOR zapewnia swoich kursantów o wysokich kwalifikacjach wykładowców, jednocześnie gwarantując certyfikat MEN, który potwierdza zdobycie zupełnie nowych kwalifikacji zawodowych. Z kursów może skorzystać zarówno osoba zajmująca się profesjonalnie dekoratorstwem, która chce poszerzyć swoje kompetencje, a także ci, którzy zainteresowani są przebranżowieniem. Rozwój kompetencji to istotna czynność, jakiej powinien podjąć się każdy, komu tylko zależy na sukcesie w branży. Nie warto spoczywać na laurach; zamiast tego stale piąć się do przodu z nastawieniem na rozwój.