
Wiadomości
- 10 sierpnia 2023
- wyświetleń: 221
Co warto wiedzieć o Laser Tag?
Materiał partnera:
Paintball jest jedną z najbardziej popularnych gier terenowych - uwielbiają ją zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Istnieją dwie odmiany tej gry - tradycyjna, w której amunicją jest farba oraz tzw. "laser tag", w której amunicją jest laser.

Historia Laser Taga
Laser Tag jest odmianą paintballa, w której amunicją nie jest farba, a kodowany sygnał świetlny nadawany i odbierany przez broń lub urządzenia peryferyjne. Skąd wziął się laserowy paintball? Wszystko zaczęło się od systemu w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, który wdrożono w latach 70. i 80. System MILES (z ang.: Multiple Integrated Laser Engagement System), bo to o nim mowa, polegał na znakowaniu trafionych osób - do broni przymocowywano nadajnik emitujący wiązkę podczerwieni, zaś żołnierzy ubierano w kamizelki z czujnikiem odbiornika. Po skierowaniu wiązki na kamizelkę słychać było charakterystyczny dźwięk informujący o "trafieniu". MILES pozwalał na prowadzenie ćwiczeń wojskowych, także tych z użyciem czołgów i śmigłowców, ale bez ryzyka uszkodzenia czy zniszczenia obiektu. Jednocześnie możliwe było zachowanie realistycznych warunków szkoleniowych.W 1982 roku George Carter zaprojektował grę, która była oparta na tym patencie.

Przewaga laserowego paintballa nad tradycyjnym
Laser Tag Śląsk ma sporo zalet:
- nie brudzi i nie boli,
- amunicja jest nieograniczona - w tradycyjnym paintballu amunicją jest farba, zatem istnieje ryzyko, że farba się skończy,
- wiązka podczerwieni osiąga zasięg wynoszący nawet 200 metrów,
- nie ma szans na oszustwo - przy skierowaniu wiązki na gracza z przeciwnej drużyny rozlega się głośny dźwięk,
- stwarza więcej możliwości organizowania rozgrywek w ciasnych przestrzeniach,
- nie wymaga noszenia masek ochronnych - w przypadku tradycyjnego paintballa konieczne jest ubranie takiej maski,
Laser Tag jest bezpieczny - tylko nieliczna grupa osób nie może w niego zagrać ze względu na problemy zdrowotne.
Laser Tag nie jest wskazany dla dzieci przed 7.rokiem życia, dla kobiet w ciąży oraz dla osób mających:
- choroby serca,
- choroby układu krążenia,
- epilepsję fotogenną,
- choroby układu oddechowego,
- choroby zwiększające podatność na urazy.
W rozgrywce Laser Tag nie są dopuszczane również osoby pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych substancji odurzających.
Centrum rozrywki Katowice Mystery Machinery w swojej ofercie ma również tzw. escape roomy (pokoje zagadek Śląsk), strefę VR, piłkarzyki i bardzo dobrze wyposażoną strefę gastronomiczną.