Wiadomości

  • 9 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 219

Depilacja laserowa bez tajemnic! Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą w salonie kosmetycznym

Materiał partnera:

Depilacja laserowa to coraz bardziej popularny zabieg usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Daje trwałe efekty, jest właściwie bezbolesny i co najważniejsze bezpieczny. Jeśli więc szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia na nogach, w okolicach bikini czy na górnej wardze, sprawdź, na czym polega depilacja laserowa i kiedy najlepiej ją przeprowadzić!

depilacja laserowa w salonie kosmetycznym1


Depilacja laserowa - jak wygląda zabieg?Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu skoncentrowanego światła laserowego, które jest absorbowane przez barwnik włosa (melaninę). W efekcie ciepło generowane przez laser niszczy cebulkę włosa, co hamuje jego wzrost. Jak to się dzieje? Kiedy kosmetyczka przykłada do skóry urządzenie, wiązka światła z lasera dociera do cebulek włosa, niszcząc je.

Sam zabieg nie trwa długo i jest bezbolesny. Jedyne co możesz odczuwać to delikatne ukłucia. Na szczęście urządzenia do depilacji mają możliwość regulacji mocy. Jeśli poczujesz, że laser działa za mocno, poproś kosmetyczkę, by zmniejszyła moc. Profesjonalną pomoc uzyskasz w Laser Delux Bielsko. Specjalistki od zabiegów kosmetycznych chętnie służą pomocą i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z depilacją laserową.

depilacja laserowa bikini


Jakie partie ciała można depilować laserem?Właściwie wszystkie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do depilacji np. wrażliwych miejsc. Kobiety wybierające depilację laserową najczęściej usuwają owłosienie z nóg, bikini, pach, rąk i górnej wargi. Mężczyźni z kolei decydują się na depilację klatki piersiowej, brody, pach, okolic intymnych, pleców czy szpary pośladkowej. Wybór strefy do depilacji zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Jedni decydują się na usuwanie włosów pod pachami ze względów higienicznych, a inni dla wygody pozbywają się owłosienia z całego ciała.

Zalety depilacji laserowejDepilacja laserowa Bielsko to szybkie zabiegi, które dają możliwie trwałe efekty. Co to znaczy? Depilacja laserowa może całkowicie zablokować wzrost włosów. Warunkiem jest powtarzanie zabiegu w kilku seriach i w odpowiednich odstępach czasowych (zgodnie ze cyklem wzrostu włosów od 4 do 6 tygodni).

Lasery stosowane w depilacji są precyzyjne i mogą być ukierunkowane na konkretne obszary bez uszkadzania otaczającej skóry. Poza tym sam zabieg nie wywołuje podrażnień skóry i pomaga zapomnieć o takich problemach, jak zaczerwienienia skóry czy wrastające włoski na nogach.

Depilacja laserowa sprawdza się szczególnie na większych obszarach ciała, takich jak nogi, plecy czy klatka piersiowa. Jest szczególnie polecana dla osób o jasnej skórze i ciemnych, mocnych włosach, które szybko odrastają.

depilacja laserowa nóg


Kiedy najlepiej wykonać zabieg depilacji laserowej?Jednym z warunków wykonania bezpiecznego zabiegu depilacji laserowej jest nienarażanie skóry na promieniowanie słoneczne. Z tego względu większość salonów kosmetycznych usługę tę wykonuje w okresie jesienno-zimowym.

Przed zabiegiem zaleca się unikanie opalania przez około 4-6 tygodni. Skóra opalona może być bardziej podatna na poparzenia lub przebarwienia w wyniku działania lasera. Z laserowym usuwaniem owłosienia lepiej wstrzymać się też wówczas, gdy skóra jest podrażniona, zraniona lub ma wypryski.