Wiadomości

  • 11 sierpnia 2023
  • wczoraj, 07:05
  • wyświetleń: 2338

Kancelaria MRD My Way & Partner: Unieważnienie umowy kredytowej WIBOR, CHF, EUR

Artykuł sponsorowany:

Każdy słyszał o frankowiczach, którzy pozywają swoje banki w celu unieważnienia umowy kredytu we CHF i niemalże każdy frankowicz wygrywa sprawę w sądzie i unieważnia swój kredyt. Ta sama sytuacja ma miejsce z kredytami opartymi o WIBOR kredyt złotówkowy. Co pozwala nam pozwać bank w sprawie WIBOR-u? Korzyści z unieważnienia umowy z WIBOR?

kredyt pln


Czy można unieważnić umowę z WIBOR?Do niedawna klienci banków nie byli zainteresowani unieważnieniem umowy kredytu złotówkowego w oparciu o WIBOR. Sytuacja zmieniła się w momencie szalejącej inflacji a za nią podnoszenia przez Bank Narodowy stóp procentowych. Raty które każdy z Klientów płacił ponieważ na takie się zgodził nagle stały się ogromnym obciążeniem dla budżetu gospodarstw domowych. Sytuacja ta spowodowała, że kancelarie adwokackie przyjrzały się sposobu ustalania, a także wysokości stawki WIBOR, pojawiły się pierwsze głosy mówiące o nieuczciwości kredytów złotówkowych oraz o błędach w samych umowach. Co jednak budzi wątpliwości dotyczące WIBOR-u?

Jak pracujemy z Klientem?Bezpłatne

  1. Pierwszy krok należy do Ciebie skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną analizę.
  2. Spotkanie z Tobą w Naszej Kancelarii w miłej atmosferze i analiza Twojej umowy kredytowej oraz omówienie strategii unieważnienia WIBOR z Twojej umowy.
  3. Odpowiedzi na wszystkie pytania jakie będziesz miał - to czas na rozwianie wszelkich obiekcji chcemy byś czół że jesteśmy partnerami i doskonale wiemy co zrobić by ci pomóc.


Po opłaceniu minimalnych kosztów:

  1. Podpisanie umowy pośrednictwa oraz wszystkich niezbędnych dokumentów pozwalających nam rozpocząć działania .
  2. Ustalenie dokładnych kwot zwrotu jakie należą się Klientowi przy anulowaniu z umowy zapisu WIBOR.
  3. Założeni sprawy w sądzie


Jaki mechanizm pozwala na unieważnienie umowy z WIBOR?Przede wszystkim trzeba przeanalizować całą umowę kredytową którą Klient zawarł z Bankiem. Dobra wiadomość jest taka, że większość umów kredytów hipotecznych ma niezgodne zapisy prawne tzw. abuzywne. Większość umów ma od 3 do nawet kilkunastu błędnych zapisów a wystarczy jeden by móc unieważnić taką umowę. To podstawa mechanizmu do walki z Bankami znana już doskonale przy kredytach opartych na frankach szwajcarskich CHF.

Banki ustalając WIBOR nakładają marżę, która uwzględniana jest w stawce referencyjnej WIBOR. WIBOR, który sam w sobie zawiera już marżę razem z kolejną, odrębną marżą banku, tworzy oprocentowanie kredytu, co w konsekwencji prowadzi do tego, że kredytobiorca płaci podwójna marża!

Zdolność kredytowa!!

Należy w tym momencie o tym powiedzieć, że żelazną regułą udzielanie kredytu jest przez Bank zbadanie zdolności kredytowej każdego Klienta który o ten kredyt się stara. W momencie badania takiej zdolności należy ustalić szereg czynników które wpływają na taką zdolność. Bank nie może udzielić kredytu osobie która nie ma zdolności kredytowej więc pytanie czy każdy powinien dostać kredyt - nie. Kredyt hipoteczny powinien zwierać widełki cenowe a co za tym idzie rata kredytu nie powinna być przez cały okres kredytowania wyższa niż zdolność kredytowa klienta. Sytuacji w której Bank udzielił kredyt Klientowi a rata wzrosła o 100% co spowodowało, że Klienta nie stać na spłacanie kredytu jest naruszeniem przez Bank istoty kredytowania. To Bank udziela Kredytu i analitycy muszą tak przeanalizować przyszłe zagrożenia by przez cały okres kredytowy klienta stać było na płacenie rat.

Unieważnienie WIBOR z Twojej umowy.Unieważnienie umowy z WIBOR może ustalić tylko sąd nikt inny. Sąd podczas rozprawy mocą wyroku ustala że WIBOR jest ustalany w sposób wadliwy, umowa kredytowa posiada niedozwolone zapisy prawne. Konsekwencją tego jest ustalenie nieistnienia stosunku prawnego, a więc anulowanie umowy kredytowej, wskutek czego obie strony są zobowiązane do wzajemnego zwrócenia świadczeń. Unieważnienie WIBOR to najkorzystniejsze rozwiązanie dla tych kredytobiorców, którzy dokonali już całkowitej spłaty swojego zobowiązania lub kwota jak pozostała do spłaty nie jest zbyt duża. Innym rozwiązaniem dla Klientów którzy nie byli by wstanie spłacić zobowiązania jest anulowanie z umowy zapisu WIBOR

Zadzwoń i umów się na spotkanie - tel. 730331670

MRD My Way & Partners Kancelaria Prawna sp. z o.o.