Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2023
  • 8 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 14579

[FOTO] Nowy budynek Centrum Kultury na ukończeniu. Zobaczcie zdjęcia wnętrz!

Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury zmierza do finiszu. W czwartek burmistrz Dariusz Skrobol i zastępca burmistrza Piotr Sidzina, w towarzystwie Andrzeja Schmalenberga - dyrektora firmy Budimex wizytowali inwestycję.

Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury - 03.08.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Nowe Pszczyńskie Centrum Kultury to przede wszystkim nowoczesna sala widowiskowa dla blisko 500 osób i kino, które pomieści 150 osób. Do tego w nowym PCKulu znajdą się sale warsztatowe, w których odbywać będą się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Teren wokół zostanie również zorganizowany w taki sposób, aby przyjemnie można było tutaj spędzać czas wolny.

Prace przebiegają sprawnie. W części pomieszczeń trwają już ostatnie roboty budowlane i niedługo zobaczymy końcowy efekt. Chwilę później spotkamy się na koncertach, spektaklach i seansach filmowych.

Inwestycja będzie jedną z wizytówek gminy Pszczyna i całego regionu. Wiąże się ona z dużymi oczekiwaniami mieszkańców, środowisk artystycznych i organizacji mających na celu szerzenie kultury.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Jak dodaje, z obecnego domu kultury korzysta rocznie kilkanaście tysięcy osób i budynek nie jest wydolny, a ilość grup, które się tam pojawiają, tematycznych, jak i pod kątem wynajmów różnego rodzaju, jest niewystarczająca. Dotychczasowa siedziba nie jest także dostosowana do osób z niepełnosprawnościami.

Nowy obiekt będzie otwarty dla wszystkich, dla mieszkańców w każdym wieku. Pozwoli poszerzyć ofertę, realizować pasje młodych osób, oglądać koncerty w komfortowych warunkach. Dla seniorów będzie miejscem spotkań.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Równocześnie z budową trwają rozmowy z pierwszymi artystami, których występy będziemy mogli obejrzeć w tym roku. Szczegóły programu zostaną podane wkrótce.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj