Wiadomości

  • 3 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 219

Urządzenia, które usprawnią pracę w każdej profesjonalnej kuchni

Materiał partnera:

Jesteś zawodowym kucharzem, przygotowujesz posiłki dla większej liczby osób lub po prostu kochasz innowacyjne rozwiązania gastronomiczne? Koniecznie poznaj propozycje urządzeń, które usprawnią Twoją pracę. Wzrost poziomu komfortu i bezpieczeństwa gwarantowane!

Urządzenia, które usprawnią pracę w każdej profesjonalnej kuchni


Praca w kuchni dla wielu osób jest ogromną pasją, dla innych - obowiązkiem zawodowym. Bez względu na cel, zawsze dobrą opcją jest korzystanie z nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań, takich jak np. profesjonalne obieraczki do ziemniaków. Dowiedz się, jak mogą one usprawnić Twoją pracę i w co jeszcze warto zainwestować!

Krajalnice do wędlinJeśli pracujesz w kuchni odpowiedzialnej za wydawanie śniadań i kolacji, z pewnością docenisz krajalnice do wędlin. Mięsa kupowane w jednym kawałku na ogół wyróżniają się lepszą jakością, a także dłużej zachowują świeżość i wilgotność. Dlatego warto kroić je dopiero przed wydaniem. Dotyczy to zarówno polskich, tradycyjnych wyrobów, jak i tych zagranicznych, cieszących się popularnością na całym świecie, np. prosciutto crudo czy salami.

Krajalnice do wędlin to również obowiązkowe urządzenie w każdym sklepie spożywczym, zajmującym się sprzedażą tego typu wyrobów. Większość klientów decyduje się bowiem na zakup szynki w plasterkach, a nie w jednym kawałku.

Korzystanie z krajalnicy do wędlin zwiększa bezpieczeństwo pracownika - spada ryzyko przecięcia się ostrym nożem do mięsa. Dodatkowo otrzymuje się identyczne plasterki, tej samej grubości, co jest po prostu wygodne. Krajalnica pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Obieraczki do ziemniakówKażdy pracownik kuchni oraz kucharz doceni funkcjonalność obieraczki do ziemniaków. W zależności od indywidualnych potrzeb są one sprzedawane w różnych pojemnościach - nawet 20 l. Nadadzą się do szybkiego, nieangażującego obierania zarówno ziemniaków, jak i innych warzyw bulwiastych.

Maszyna o mocy 950 W jest w stanie w ciągu 1 godziny obrać aż 225 kg ziemniaków! Znacznie przyspieszy to przyrządzanie posiłków i zwiększy Twój komfort. Tradycyjne obieranie ziemniaków za pomocą nożyka lub ręcznej obieraczki nie należy do ulubionych zajęć kucharza czy pomocy kuchennej. Łatwiej również o skaleczenia. Zadbaj o jakość swojej pracy z elektryczną obieraczką do ziemniaków.

Szatkownice do warzywJedną z najbardziej czasochłonnych czynności w każdej kuchni jest krojenie i szatkowanie warzyw. A każdy wie, że w dzisiejszych czasach surówki, sałatki i dania z ich wykorzystaniem cieszą się największą popularnością. Szatkownica do warzyw powinna znajdować się w każdej kuchni restauracyjnej, zakładzie zbiorowego żywienia, hotelach, szkołach czy wszelkich stołówkach.

Każda profesjonalna szatkownica do warzyw umożliwia obróbkę mechaniczną na wiele różnych sposobów - możesz otrzymać klasyczne plasterki, słupki, wiórki czy kostkę. Skorzystaj z możliwości szatkowania i otrzymywania eleganckich plastrów idealnych m.in. do dekoracji dań. Już po pierwszym użyciu przekonasz się, jak skróci to czas przygotowywania posiłków!