Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1704

"Opieka na odległość" dla seniorów z Goczałkowic-Zdroju

Goczałkowice-Zdrój realizują program "Korpus wsparcia seniorów", w ramach którego Ośrodek Pomocy Społecznej w Goczałkowicach-Zdroju kupił 20 opasek bezpieczeństwa.

"Opieka na odległość" w Goczałkowicach-Zdroju
"Opieka na odległość" w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Opaski zapewniające "opiekę na odległość" zostały użyczone osobom powyżej 65. roku życia, które mieszkają samotnie lub z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się z dyspozytorem (ratownikiem medycznym, opiekunem medycznym, pielęgniarką), który podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Opaska bezpieczeństwa posiada wiele funkcji: przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, a także funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami oraz funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.