Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2023
  • 31 lipca 2023
  • wyświetleń: 13595

W Pszczynie powstanie nowy park! Zlokalizowany zostanie na styku trzech osiedli

Jeszcze w tym roku zostanie wykonana koncepcja i dokumentacja projektowa Parku Zielone Płuca Pszczyny, który powstanie na styku trzech osiedli: Piastów, Kolonia Jasna i Siedlice. O utworzenie takiego miejsca zabiegają mieszkańcy, którzy złożyli w tym celu projekt w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim.

Powstanie nowy parku na styku trzech pszczyńskich osiedli, osiedle piastów, kolonia jasna, siedlice
Powstanie nowy parku na styku trzech pszczyńskich osiedli · fot. Maria Janosz / pless.pl


Pszczyński Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie, w którym mieszkańcy bezpośrednio mogą zasygnalizować, jakie przedsięwzięcia są dla nich najważniejsze. Co bardzo mnie cieszy, coraz więcej propozycji dotyczy tworzenia stref zielonych w przestrzeni publicznej.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Park Zielone Płuca Pszczyny powstanie pomiędzy terenem kościołem p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej, hospicjum i chodnikiem łączącym ulicę Dobrawy z przejściem podziemnym pod ulicą Bielską. Zgodnie z intencją pomysłodawców park pozwoli na wykorzystanie wolnego terenu jako miejsca rekreacji i aktywnego wypoczynku, z którego skorzystają mieszkańcy osiedli Piastów, Kolonia Jasna i Siedlice oraz mieszkańcy innych jednostek pomocniczych.

W pierwszej kolejności, w tym roku, przygotowana zostanie koncepcja oraz dokumentacja projektowa. Przeprowadzone zostaną oględziny z przedstawicielami Miejskiego Zakładu Zieleni. Równocześnie przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne, które umożliwią mieszkańcom naniesienia ewentualnych pomysłów.

Warto wspomnieć, że o możliwości utworzenia parku pisaliśmy już w 2017 roku w artykule: Pomiędzy osiedlami powstanie park. Alternatywa dla Parku Zamkowego?

Powstanie nowy parku na styku trzech pszczyńskich osiedli, podwyższenia krzyża, os. piastów
Powstanie nowy parku na styku trzech pszczyńskich osiedli · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Przy okazji przypominamy, że trwa nabór wniosków do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego - informacje znajdziecie TUTAJ. Do końca lipca można składać swoje propozycje. W sierpniu będą one analizowane, a na przełomie września i października mieszkańcy w srodze głosowania wybiorą te projekty, które chcieliby, aby zostały zrealizowane w naszej gminie.

Po raz kolejny do dyspozycji mieszkańców przekazujemy kwotę 2,5 mln złotych. Wielokrotnie wnioskodawcy zaskakiwali nas swoją kreatywnością. Liczę, że i w tym roku będzie podobnie. Jestem przekonany, że już niebawem zapoznamy się z kolejnymi bardzo ciekawymi propozycjami.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.