Wiadomości

  • 27 lipca 2023
  • wyświetleń: 350

Drogi tymczasowe na wynajem - dlaczego to korzystne rozwiązanie?

Materiał partnera:

Ciężki sprzęt jest wykorzystywany na placu budowy podczas niemalże wszystkich etapów realizacji inwestycji - koparki zajmują się usuwaniem mas ziemnych podczas tworzenia fundamentów, a dźwigi pomagają w montażu dachów. Budowanie na terenach podmokłych lub grząskich może znacznie utrudnić wykorzystanie maszyn budowlanych. Rozwiązaniem tego problemu mogą być drogi tymczasowe.

drogi tymczasowe lions


Czym są drogi tymczasowe?Jest to rozwiązanie wykorzystywane do wzmocnienia podłoża w miejscu, w którym ma się przemieszczać ciężki sprzęt, taki jak koparki, dźwigi lub pojazdy wojskowe. Zastosowanie dróg tymczasowych pozwala na stworzenie logistyki w miejscach, do których odjazd jest znacznie utrudniony. Rozwiązanie to pozwala na poruszanie się ważącym nawet kilkadziesiąt ton sprzętem po terenach nieutwardzonych. Transport ponadgabarytowy powinien być realizowany wyłącznie po drogach utwardzonych, ale w sytuacji, gdy nie jest to możliwe, można wykorzystać drogę tymczasową. Jest to rozwiązanie modułowe, które pozwala na rozłożenie nawierzchni na danym obszarze. Drogi tymczasowe zapewniają swobodne przemieszczanie się po placu budowy.

Drogi tymczasowe - rozwiązanie idealne na plac budowlanyNa terenie przeznaczonym pod budowę nawierzchnia nie zawsze pozwala na wykorzystanie ciężkiego sprzętu. Nie każdy pojazd budowlany dysponuje odpowiednio dużymi kołami, żeby nie zakopać się w ziemi lub glinie. Dzięki rozłożeniu drogi tymczasowej nie trzeba się tym martwić. Korzystnym rozwiązaniem, po które sięgają firmy budowlane, jest wynajmowanie dróg dojazdowych, Pozwala to zmniejszyć koszty, jakie generuje inwestycja. Wynająć można dokładnie taką liczbę paneli, jaka będzie potrzebna do realizacji projektu. W przeciwieństwie do zakupu drogi tymczasowej, wynajem nie powoduje późniejszych problemów z transportem oraz magazynowaniem. Z wykorzystaniem paneli drogowych można stworzyć dwukierunkową drogę dojazdową, zatoczkę do zawracania pojazdów lub punkt przeładunkowy. W miejscach oddalonych od utwardzonych dróg, na przykład podczas budowy farm fotowoltaicznych, drogi tymczasowe pozwalają na dowiezienie wszystkich potrzebnych materiałów budowlanych.

Montaż drogi tymczasowejFirmy oferujące wynajem dróg tymczasowych zajmują się kompleksową obsługą swoich klientów - można liczyć zarówno na transport, jak i montaż drogi tymczasowej. Warto dokładnie przemyśleć własne potrzeby w tej kwestii. Droga tymczasowa może służyć jako główna arteria transportowa przez cały okres realizacji inwestycji budowlanej. W celu zapewnienia najlepszej stabilizacji elementy drogi tymczasowej są ze sobą skręcane. Dzięki temu nawet wielotonowy nacisk nie jest w stanie odkształcić drogi. Montaż drogi tymczasowej należy zlecić przed rozpoczęciem właściwych prac budowlanych. Utwardzona nawierzchnia pozwoli dowieźć na miejsce niezbędny sprzęt oraz wszystkie materiały budowlane. Dzięki tymczasowej drodze można zminimalizować ryzyko, że pojazdy ciężarowe zakopią się w miękkim podłożu. Po zakończeniu prac budowlanych firma, która wynajmuje drogi tymczasowe, zajmie się jej demontażem.