Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2023
  • 13 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 25504

[ZDJĘCIA] Znani aktorzy kręcili serial w Muzeum Zamkowym w Pszczynie

W środę, 9 sierpnia zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu komediowego "Sługa Narodu", które realizowane były we wnętrzach Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Efekty pracy filmowców będzie można zobaczyć dopiero w przyszłym roku.

Zdjęcia do serialu "Sługa Narodu" w Muzeum Zamkowym w Pszczynie · fot. Natalia Modrzewska - Fotografia/Nowe Info.pl


Ujęcia do serialu "Sługa Narodu" były kręcone w Pszczynie w dniach 7-9 sierpnia. W naszym mieście pojawiło się wielu aktorów, m.in:
  • Marcin Hycnar - główna rola prezydenta Ignacego Koniecznego,
  • Dorota Kolak - jego matka,
  • Sławomir Orzechowski - ojciec,
  • Magdalena Popławska - siostra,
  • Wojciech Wysocki, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Stelmaszyk.


- Dziękujemy całej Ekipie za trzy dni miłej i profesjonalnej współpracy i co bardzo ważne, za zrozumienie dla delikatnej materii wnętrz zabytkowych. Dziękujemy także naszej publiczności muzealnej za wyrozumiałość wobec wyłączenia ze zwiedzania części reprezentacyjnych apartamentów I piętra - mówią pracownicy Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

zdjęcia do drugiego sezonu serialu komediowego "Sługa Narodu"
Zdjęcia do drugiego sezonu serialu komediowego "Sługa Narodu" w Muzeum Zamkowym · fot. Muzeum Zamkowe w Pszczynie


zdjęcia do drugiego sezonu serialu komediowego "Sługa Narodu"
Zdjęcia do drugiego sezonu serialu komediowego "Sługa Narodu" w Muzeum Zamkowym · fot. Muzeum Zamkowe w Pszczynie


Serial Polsatu "Sługa Narodu" powstał na bazie ukraińskiego pierwowzoru, w którym główną rolę grał Wołodymir Zełenski. Polski serial to satyryczna opowieść polityczna, w której wybory prezydenckie wygrywa intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, ceniony nauczyciel i dobry człowiek Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar). Pewnego dnia w rozmowie z kolegą wygłasza płomienną i bardzo niecenzuralną tyradę na temat sytuacji w kraju. Jeden z uczniów nagrywa to zdarzenie i wrzuca film do sieci. W jednej chwili wystąpienie staje się hitem internetu, a Konieczny bohaterem narodu. W wyniku zbiegu okoliczności i intrygi polityków wygrywa wybory i zaczyna sprawować urząd głowy państwa. Rezygnuje z rezydencji, limuzyny i służby, a jego przywiązanie do prostego życia owocuje wieloma komicznymi sytuacjami.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.