Wiadomości

  • 27 lipca 2023
  • wyświetleń: 3454

Chodnik i kanalizacja na Żorskiej są już po odbiorze końcowym

Na ul. Żorskiej zakończył się pierwszy etap budowy chodnika i kanalizacji deszczowej. To część dużego zadania obejmującego budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej - ul. Żorskiej i Staromiejskiej wraz z przebudową skrzyżowania ul. Żorskiej, Batalionów Chłopskich i ul. Staromiejskiej w Pszczynie.

Chodnik i kanalizacja na Żorskiej po odbiorze końcowym - 26.07.2023 · fot. Powiat


W środę, 26 lipca odbył się końcowy odbiór robót na ul. Żorskiej w Pszczynie. Na Osiedlu Stara Wieś w rejonie Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 3 wybudowany został odcinek nowego chodnika i ok. 230 m kanalizacji deszczowej. Wybudowano również 10 studni rewizyjnych.

To 1. etap dużej inwestycji. - W przyszłości chcemy kontynuować budowę chodnika w kierunku ul. Staromiejskiej. Będziemy starać się pozyskać środki zewnętrze, aby poprawić również płynność ruchu na Osiedlu Stara Wieś, przebudowując skrzyżowanie na rondo - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

W odbiorze końcowym uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów, wykonawcy oraz osiedla. - Wybudowano krótki odcinek chodnika, ale właśnie małymi krokami dochodzi się do ostatecznego celu - mówił Leszek Szwarc, przewodniczący Zarządu Osiedla Stara Wieś.

Chodnik i kanalizacja na Żorskiej po odbiorze końcowym - 26.07.2023
Chodnik i kanalizacja na Żorskiej po odbiorze końcowym - 07.2023 · fot. Powiat


Zadanie wykonało wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne "ROLBUD" z Kobielic. Jego koszt wyniósł prawie 325 tys. zł. Powiat Pszczyński na ten cel przeznaczył 222 260 tys. zł - 70% wartości zadania, a prace wsparła Gmina Pszczyna kwotą - 100 tys. zł.

- Inwestycja to wynik współpracy kilku podmiotów. W 2021 r. przekazaliśmy 26 tysięcy złotych na projekt chodnika wzdłuż ul. Żorskiej i ul. Staromiejskiej oraz 15,5 tysiąca złotych na projekt przebudowy skrzyżowania ul. Żorskiej, ul. Batalionów Chłopskich oraz ul. Staromiejskiej. Na ten rok zabezpieczono w budżecie gminy 100 tysięcy złotych. Zarząd osiedla dołożył dodatkowo z własnych środków 38 160 złotych - mówi Piotr Sidzina, zastępca burmistrza Pszczyny.

Warto dodać, że w latach 2022-2023 gmina Pszczyna na realizację inwestycji drogowych na drogach powiatowych przekaże ostatecznie ponad 3 mln zł.

- Od wielu lat gmina Pszczyna współfinansuje zadania realizowane na drogach powiatowych. Dzięki temu możliwa jest realizacja dużych inwestycji poprawiająca bezpieczeństwo i komfort naszych mieszkańców. Tak jest również w przypadku inwestycji na osiedlu Stara Wieś - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński, UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.