Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2023
  • 6 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 19284

[FOTO] Parking przy Pasażu Książęcym w Pszczynie płatny! To nie koniec zmian

Zmieniły się zasady parkowania przy Pasażu Książęcym przy ul. Szymanowskiego w Pszczynie.

Pasaż Książęcy w Pszczynie - 2.08.2023 · fot. Maria Janosz / pless.pl


Na terenie parkingu zamontowano dwa parkomaty oraz dodatkowe oznakowanie informacyjne. Klienci pasażu po przyjeździe na parking mogą skorzystać z 90 minut darmowego parkowania - wystarczy, że pobiorą darmowy bilet z parkomatu i umieszczą go za przednią szybą pojazdu. Za każdą kolejną godzinę parkowania należy zapłacić 5 zł w parkomacie bądź w aplikacji mobilnej Skycash, wybierając z listy dany parking. Należy podkreślić, że bezpłatne pierwsze 90 minut parkowania obowiązuje tylko kierowców pozostających na terenie Pasażu Książęcego. W przeciwnym wypadku opłatę należy uiścić od razu.

Warto pamiętać, że bez względu na długość parkowania konieczne jest pobranie biletu z parkomatu i wyłożenie go za przednią szybą samochodu. Dodatkowa opłata parkingowa za naruszenie regulaminu parkingu wynosić będzie 175 zł.

Klienci mogą skorzystać z darmowego parkowania od poniedziałku do soboty oraz we wszystkie niedziele handlowe. W niedziele niehandlowe parking jest płatny przez cały czas.

Zastosowane rozwiązanie ma na celu zwiększyć dostępność miejsc parkingowych i tym samym ułatwić klientom znalezienie miejsca parkingowego na czas zakupów.

Pasaż Książęcy w Pszczynie - 2.08.2023
Pasaż Książęcy w Pszczynie - 2.08.2023 · fot. Maria Janosz / pless.pl


Zmiana organizacji ruchuNa tym jednak nie koniec zmian. Kierowcy korzystający z parkingu przy Pasażu Książęcym w Pszczynie muszą się także stosować do nowej organizacji ruchu. Wjazd na teren Pasażu Książęcego od strony ul. Szymanowskiego jest jednokierunkowy, zaś wjazd i wyjazd zlokalizowane są od strony ul. Francuskiej. Wprowadzenie tych zmian ma zapewnić bezkolizyjność i płynność ruchu, szczególnie w godzinach największego natężenia ruchu przy Pasażu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.