Wiadomości

  • 25 lipca 2023
  • wyświetleń: 617

Naklejki holograficzne - czym się charakteryzują i jakie mają zastosowanie?

Materiał partnera:

Naklejki holograficzne to bardzo modne i przykuwające uwagę rozwiązanie, które wyróżnia się w przestrzeni miejskiej, biurowej czy sklepowej. W dzisiejszych czasach są nowym wyrazem współczesnej sztuki, poprzez którą można zaprezentować dowolny przekaz. Naklejki holo znajdują zastosowanie jako produkty dekoracyjne do domu, biura, szkoły, firmy, czy ciekawe i wyróżniające się akcenty dekoracyjne dodające oryginalności produktu, czy ulubionego przedmiotu. Naklejki hologramowe to także oryginalny element kampanii reklamowej, który dzięki swojej unikatowości może przyczynić się do sukcesu promocji produktu, firmy czy akcji społecznej. Jakie jeszcze zastosowanie mają naklejki holograficzne i jak powstają?

foliadonaklejekholograficznych


Czym są holograficzne naklejki? Sposób powstawaniaNaklejki holograficzne są trójwymiarowym zapisem obrazu lub tekstu, który mocno przykuwa wzrok. Druk naklejek odbywa się za pomocą specjalnego lasera, który odpowiednio naświetla powierzchnię. Druga wiązka światła jest odbijana od powierzchni naklejki, która ma stanowić lustrzane odbicie grafiki. Wykorzystywana do druku naklejek holograficzna folia, w zależności od kąta padania światła mieni się kolorami tęczy, już na pierwszy rzut oka się wyróżniając i zapadając w pamięć. Nalepki cechuje odporność na trudne warunki takie jak ścieranie, wilgoć czy promieniowanie UV. To wszystko dzięki temu, że podczas produkcji naklejek holograficznych wykorzystywane są plastyfikatory oraz PVC, które stanowią niejakie zabezpieczenie i gwarancję, że nalepki pozostaną na swoim miejscu przez długi czas. Co więcej, grafika z efektem tęczy zachwyca intensywną i nasyconą paletą kolorów.

Na powierzchni naklejki umieścić można rozmaite napisy oraz grafiki. Możesz wybrać popularne i sprawdzone rozwiązania, stworzyć własny projekt czy umieścić na naklejkach wybrane zdjęcie lub logo firmy, które w takiej formie przyciągnie uwagę klientów i będzie stanowić doskonały sposób na wyróżnienie swojej firmy na tle konkurencji. Naklejki z efektem hologramu mogą mieć dowolny kształt, dostosowany do projektu. Taka personalizacja pozwala na zamówienie wyjątkowych, unikatowych naklejek holograficznych, których nie będzie miał nikt inny.

Naklejki hologramowe - jakie mają zastosowanie?Naklejki holograficzne promujące imprezę


Biorąc pod uwagę rewelacyjny efekt, jaki daje hologram na zastosowanej grafice nalepek, nie dziwi, że ten rodzaj produktów cieszy się coraz większą popularnością. Naklejki holograficzne w dzisiejszych czasach mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je w sprzedaży, umieszczając naklejki na różnych towarach i produktach, wyróżniając oryginały od podróbek. Tego typu naklejka holograficzna zawiera numerację czy kod QR. Chętnie jest wykorzystywana również przez firmy informatyczne, które tworzą gromadzące dane dyski holograficzne. Ponadto, naklejki holograficzne to świetne działanie marketingowe, które uatrakcyjnia wizualnie produkty lub materiały kampanii reklamowej. Często holograficzne naklejki z logo firmy ozdabiają więc różnego rodzaju etykiety, paczki czy opakowania. Zamieszczenie naklejki holograficznej potwierdza również autentyczność różnych dokumentów. Można więc naklejki hologramowe znaleźć na:

  • dokumentach,
  • dowodach tożsamości, legitymacjach,
  • certyfikatach,
  • banknotach i kartach bankomatowych,
  • papierach wartościowych,
  • dziełach sztuki,
  • biletach,
  • kartach wejściowych.


Dzięki temu, że naklejki holograficzne są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, z powodzeniem mogą być używane przez długi czas, umożliwiając np. studentom korzystanie ze zniżek, do których uprawnia ważna naklejka z efektem hologramu. Naklejki holograficzne to także metoda znakowania dostępna na różnego rodzaju zdrapkach i kuponach loteryjnych. Jak można zauważyć, samoprzylepne naklejki holograficzne znalazły więc szerokie zastosowanie w różnych branżach.

Gdzie można zamówić naklejki drukowane z folii holograficznej?Jeśli chcesz zakupić zestaw naklejek, do których produkcji użyta została folia holograficzna, najlepiej zrobić w profesjonalnej firmie zajmującej się produkowaniem ich na co dzień. Druk naklejek holograficznych odbywa się na indywidualne zamówienie klientów, można zamówić pojedyncze sztuki, jak i duże ilości naklejek, zarówno na małych formatach, jak i arkuszach o dużych wymiarach. Naklejki holograficzne produkowane są w dowolnym kształcie wybranym przez zamawiającego i umieścić na nich można dowolną grafikę - może być to logo, emotikona, napis lub indywidualnie przygotowany projekt.

Do wydruku tego typu naklejek wykorzystuje się wysokiej jakości folie, które pozwalają zapewnić długotrwałą żywotność naklejek, jak i trwałość nasycenia kolorów i efektu holo. Folia odporna jest na trudne warunki mechaniczne i atmosferyczne, co sprawia, że po dłuższym czasie hologram będzie tak samo atrakcyjny i posiadał równie gładkie przejścia kolorów jak zaraz po wydruku. W zależności od preferencji klienta naklejki hologramowe mogą zostać dostarczone w całości nawinięte na gilzie lub pocięte na wybrany rozmiar. Zamówione naklejki mogą zostać też przecięte ploterem po obrysie, dzięki czemu każdy może w prosty sposób odkleić taką nalepkę z podkładu i zaaplikować ją w dowolne miejsce. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów druku naklejek wykorzystujących hologramy lub złożyć zamówienie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Sigma Druk na stronie https://sigmadruk.pl/oferta/naklejki-holograficzne.

Przykład zastosowania naklejek holograficznych jako etykiety


Zalety naklejek holograficznych - dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości folii holograficznej naklejki są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne czy szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Naklejki holograficzne niewątpliwie ciekawie wyglądają i wyróżniają się w przestrzeni publicznej dzięki zastosowanej do ich wydruku technologii. Jest więc to potencjał, który warto wykorzystać, jeśli chcemy, aby nasza firma, kampania reklamowa lub społeczna została zauważona przez dużą liczbę osób i odniosła sukces. Wykorzystanie naklejek hologramowych to świetny sposób na działania marketingowe firmy oraz budowanie wizerunku marki. Zwiększają świadomość odbiorców, potencjalnych klientów i partnerów biznesowych o firmie, budując ich opinie, co może przyczynić się nie tylko do sukcesu kampanii promocyjnej, ale i do pozyskania nowych klientów czy zamówień.