Wiadomości

  • 25 lipca 2023
  • wyświetleń: 195

Urlop w tropikach - luksus w rajskim otoczeniu

Materiał partnera:

Tropikalne wyspy wielu osobom kojarzą się z prostotą, a nawet pewnym prymitywizmem. Nic bardziej mylnego! Czasy Robinsona Crusoe i jego bezludnej wyspy należą już do odległej przeszłości. Dziś tropikalne wyspy przyciągają turystów przyzwyczajonych do luksusu, którzy w tym wspaniałym otoczeniu nie rezygnują z wygód i najwyższej jakości obsługi.

urlop


Na bezludnej, prywatnej wyspieChoć na całym świecie nie brakuje bezludnych wysp, gdzie nigdy nie stanęła ludzka stopa, to jednak jest ich coraz mniej. Wyspy na oceanach to dziś idealne miejsce na wypoczynek, tym bardziej że stają się lepiej dostępne. Wiele wyspiarskich państw, jak Malediwy czy Seszele wyspecjalizowało się w obsłudze turystycznej, a bezludne wcześniej wysp zamieniono na luksusowe resorty. Hotele na Malediwach lub Seszelach to dziś często całe kompleksy położone na prywatnych wyspach. Właśnie takie miejsca świetnie sprawdzają się na luksusowe wakacje w tropikach. Gwarantują prywatność, brak tłumów, a budowane na nich hotele czy całe resorty mają wszystko, o czym tylko może marzyć turysta.

Wypoczynek na rajskiej wyspie to nie tylko miejsce w hotelu czy resorcie. To cała infrastruktura, która została zaprojektowana, by jak najlepiej spełniać potrzeby turystów. Niektóre resorty mają postać normalnych hoteli, inne to bungalowy ukryte w zieleni lub stojące na palach wbitych w dno morza. Są tu restauracje, bary, tereny rekreacyjne, ośrodki spa & wellness, a nad oceanem oczywiście pokryta miękkim, jasnym piaskiem plaże ocienione przez tropikalną roślinność. Bezludne wyspy w wersji ucywilizowanej to miejsce, gdzie można oddać się w pełni relaksowi i odpoczynkowi.

Wyspiarskie państwa rajem dla turystówWyspiarskie państwa kuszą swoimi plażami i turkusowymi wodami otaczających je mórz. I oczywiście plażowanie jest tym, co szczególnie przyciąga turystów. Ale miejsca takie dają też mnóstwo innych możliwości spędzania czasu. To przede wszystkim raj dla miłośników wszelkich aktywności wodnych- pływania, nurkowania, snorkowania, winsurfingu, pływania na SUPie i wielu innych. Wiele z tropikalnych wysp, jak na przykład Malediwy czy wyspy tworzące Filipiny znajdują się w pobliżu raf koralowych. Poznawanie podwodnego świata to niezwykłe doświadczenie, a obsługa i miejscowi operatorzy specjalizują się w urządzaniu wypadów nurkowych na rafę i potrafią wskazać najbardziej atrakcyjne miejsca.

Wiele wysp ma także do zaoferowania swoje bogate wnętrza. Tak jest m.in. w przypadku Filipin (https://nomade.pl/Filipiny) czy tajlandzkiej wyspy Bali, gdzie można urządzać wycieczki łączące poznawanie wspaniałej natury z lokalną kulturą. Pola ryżowe, plantacje przypraw o niezwykle intensywnych aromatach, lasy tropikalne, ukryte w wąwozach wodospady, a także lokalne miejsca kultu czy wsie, które można zwiedzać to tylko część z niezwykłych atrakcji, o jakie można poszerzyć wypoczynek w wyspiarskich krajach.