Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2023
  • 25 lipca 2023
  • wyświetleń: 4819

[Historyczne zdjęcie] Pszczyńska starówka na pocztówce z XIX wieku

W kwietniu robotnicy demontujący elementy wieży głównej kościoła ewangelicko-augsburskiego w Pszczynie odkryli kapsułę czasu z 1906 roku. Wewnątrz znaleziono prasę, dokumenty, a także kilka pocztówek. Dziś prezentujemy pierwszą z nich!

Pszczyńska starówka na pocztówce z XIX wieku
Pszczyńska starówka na pocztówce z XIX wieku


Pocztówka, wydrukowana w czarno-białych barwach, przedstawia widok na pszczyńską starówkę z wieży kościoła pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie. Na zdjęciu widzimy zabudowania znajdujące się przy ulicach Bednarskiej, Bankowej oraz Rynek. Z kolei na wprost obiektywu można dostrzec wieżę kamienicy mieszczącej się przy ulicy Piastowskiej. Jej historię opisywaliśmy w artykule: Kamienica przy Piastowskiej 2. Zajazd, hotel, kawiarnia, bank.

Publikowana przez nas widokówka wydrukowana została przez znanego drukarza i wydawcę Augusta Krummera.

Przy okazji zachęcamy do obejrzenia naszego materiału wideo z otwarcia kapsuły czasu z 1906 roku:Na naszym portalu mamy bogatą bazę zdjęć i historycznych ciekawostek. Zachęcamy do zapoznania się z nimi - dostęp do wszystkich zamieszczamy poniżej.

A jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.


Historyczne ciekawostki

Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.